RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rozjeżdżał i zabijał gołębie na krakowskim rynku. Odpowie przed sądem [WIDEO]

Rozpędzony kurier z jedzeniem wjechał prosto w gołębie (fot. O.Marques/SOPA/LightRocket/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Rozpędzony kurier z jedzeniem wjechał prosto w gołębie (fot. O.Marques/SOPA/LightRocket/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Rowerowy dostawca jedzenia odpowie przed sądem za rozjechanie dwóch gołębi na Rynku Głównym w Krakowie. Mężczyznę ujęli strażnicy miejscy dzięki podglądowi z monitoringu.

Pożar mieszkania w Warszawie. Znaleziono zwęglone zwłoki

– Do pożaru mieszkania doszło przy Alei Solidarności 92 w Warszawie w sobotę rano. W trakcie przeszukiwania spalonych pomieszczeń strażacy natknęli...

zobacz więcej

Jak poinformowała w niedzielę rzeczniczka krakowskiej straży miejskiej Edyta Ćwiklik, do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie. Operator dyżurujący przy monitoringu miejskim zobaczył, jak rozpędzony kurier z jedzeniem wjechał prosto w gołębie, a następnie odjechał, nie zatrzymując się nawet na chwilę.

Namierzony dzięki kamerom


Po godzinie kurier na rowerze został namierzony dzięki kamerom monitoringu. Gdy wszedł do jednej z restauracji przy ul. Grodzkiej, został zatrzymany przez strażników miejskich i doprowadzony do komisariatu policji.

  

„2 rozjechane gołębie to efekt szaleńczej jazdy na rowerze kuriera – dostawcy jedzenia, który w sobotnie popołudnie tak bardzo spieszył się do restauracji, że wjechał prosto w bezbronne ptaki. Dzięki operatorowi monitoringu straży miejskiej i szybkiej interwencji samych strażników młody mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem. ” - czytamy na stronie Straży Miejskiej w Krakowie.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do trzech lat więzienia. Do pięciu, jeśli sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem. Na razie trwa postępowanie wyjaśniające. 

źródło:

Zobacz więcej