RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przedłużony. Rząd podał termin

Z zasiłku można skorzystać do końca stycznia (fot. PAP/W.Jargiło, zdjęcie ilustracyjne)
Z zasiłku można skorzystać do końca stycznia (fot. PAP/W.Jargiło, zdjęcie ilustracyjne)

W związku z aktualną wciąż trudną sytuacją epidemiczną rząd zdecydował o wydłużeniu możliwości pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 31 stycznia – poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Rząd planuje przedłużyć dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy ma przysługiwać od 28 grudnia do 17 stycznia, czyli do końca ferii – wynika z informacji zamieszczonych w wykazie prac...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Od poniedziałku do zajęć stacjonarnych wracają uczniowie klas 1-3. W niektórych jednak szkołach nadal może zaistnieć potrzeba wykorzystania tego zasiłku i rodzice będą chcieli skorzystać z tej możliwości – zaznaczyła minister Maląg.

Kiedy będzie można skorzystać z zasiłku ?


Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie mógł być pobierany do 31 stycznia. – Oczywiście będzie on funkcjonował na dotychczasowych zasadach, a więc będzie można skorzystać z tego dodatkowego zasiłku, tylko wtedy kiedy będzie zamknięta placówka, czy nie będzie można posłać dziecka do szkoły , przedszkola czy żłobka – przekazała.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przeznaczony jest zarówno na opiekę nad dziećmi do lat 8, jak i starszymi dziećmi z odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności. Przysługuje ubezpieczonym rodzicom dzieci do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności; do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

źródło:
Zobacz więcej