RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dramat Amazonii. System ochrony zdrowia się załamał

Szybki wzrost liczby nowych zachorowań w Brazylii (fot. Bruno Kelly/Reuters)
Szybki wzrost liczby nowych zachorowań w Brazylii (fot. Bruno Kelly/Reuters)

Całkowite załamanie się systemu ochrony zdrowia, chorzy umierający na oddziałach intensywnej terapii – to sytuacja w Manaus, stolicy brazylijskiego stanu Amazonas. Jak ustalili eksperci, z tego regionu pochodzi nowa odmiana koronawirusa. Liczba zachorowań i zgonów na COVID-19 utrzymuje się tam na rekordowo wysokim poziomie.

Koronawirus w Czechach. Problemy z rejestracją Polaków na szczepienia

Część Polaków mieszkających w Czechach nie może zarejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19. Nie pozwala na to internetowy system...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Po ustaleniu źródła nowej odmiany wirusa gubernatorzy większości stanów Brazylii zamykają ich granice dla mieszkańców Amazonii.

Jak potwierdzili specjaliści z Fundacji im. Osvaldo Cruza, największego w Ameryce Łacińskiej ośrodka badań w dziedzinie chorób zakaźnych, ta odmiana wirusa jest zbliżona do występujących w Wielkiej Brytanii i Afryce Południowej.

Coraz więcej zgonów


W sobotę ministerstwo zdrowia Brazylii poinformowało o 61 567 nowych przypadkach koronawirusa i 1050 zgonach. To już piąty dzień z rządu, w którym liczba zgonów przekracza 1000. Łączna liczba zakażonych od początku pandemii zbliża się, według oficjalnych danych, do 8,5 mln i wynosi 8 455 059 a zgonów 209 296. Szybki wzrost liczby nowych zachorowań w Brazylii sprawił, że liczący ponad 206 milionów mieszkańców kraj stał się już drugim po USA o największej liczbie zgonów na COVID-19.

źródło:

Zobacz więcej