RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Media: Szef Parlera i jego rodzina ukrywają się. Grożono im śmiercią

„Opublikowali mój adres, zagrozili, że wejdą przez moje drzwi” (fot. Gabby Jones/Bloomberg via Getty Images)
„Opublikowali mój adres, zagrozili, że wejdą przez moje drzwi” (fot. Gabby Jones/Bloomberg via Getty Images)

Szef amerykańskiego serwisu Parler John Matze i jego rodzina ukrywają się w związku z otrzymanymi groźbami śmierci i naruszeniami bezpieczeństwa osobistego – poinformował zespół prawników Parlera w dokumencie sądowym, złożonym w piątek. Z jego treścią zapoznała się stacja telewizyjna Fox News.

Kolejni giganci blokują Parlera. „98 postów nawołujących do przemocy”

Amazon i Apple usunęły aplikację Parler ze swoich platform internetowych. Wcześniej aplikację zablokowano w sklepie Google Play. Parler powstał...

zobacz więcej

Parler – platforma popularna zwłaszcza wśród zwolenników prezydenta USA Donalda Trumpa zainicjował proces antymonopolowy przeciwko Amazonowi. Gigant technologiczny, w następstwie zamieszek na Kapitolu z 6 stycznia, zdjął serwis ze swojej platformy internetowej, motywując to „pogwałceniem zasad”. Wcześniej Parler usunęły ze swoich sklepów internetowych Apple i Google.

Parler pozwał Amazona, uważając, że gigant przy swojej decyzji kierował się „polityczną niechęcią” i chciał wyeliminować konkurencję w sferze platform mikroblogowych. Amazon odpowiedział, że „twierdzenia te nie są niczym uzasadnione”, oświadczył też, że jego pracowników spotkały groźby i prześladowania.

Zobacz także: Konserwatyści mają dość Twittera. Przechodzą na inną platformę 

W dokumentach złożonych w sądzie przez prawników Parlera, których treść otrzymała stacja Fox News, stwierdzono, że „pracownicy Parlera byli w podobny sposób prześladowani i zastraszani”. „Dyrektor generalny Parlera, John Matze Jr, informuje (...), że wielu pracowników Parlera cierpi z powodu nękania i wrogości, obawia się o bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin, a w niektórych przypadkach opuściło swój stan, by uciec przed prześladowaniami” – napisano.

Parler został usunięty z Google Play Store. Miał na nim konto Donald Trump

Firma Google usunęła Parler, aplikację społecznościową popularną wśród zwolenników Donalda Trumpa, ze Sklepu Google Play, co znacznie utrudnia...

zobacz więcej

„Sam Matze, jako szef firmy, którą oczernia AWS (Amazon Web Services – red.), musiał opuścić swój dom i ukryć się wraz z rodziną po otrzymaniu gróźb śmierci i naruszeniu bezpieczeństwa osobistego” – stwierdzono w dokumencie.

Na początku tego tygodnia Matze mówił Fox News o groźbach, a także o środkach, które podejmie, aby chronić swoją rodzinę. „Jest grupa (hakerów – red.) o nazwie UGNazi, która mnie atakuje” – oznajmił, dodając, że grupa ujawniła wiele jego haseł i danych osobowych w internecie. „Opublikowali mój adres, zagrozili, że wejdą przez moje drzwi” – powiedział.

Jak dodał, zwykle nie traktuje skierowanych do niego gróźb zbyt poważnie, ale tym razem wraz z rodziną zaczął się ukrywać.

źródło:

Zobacz więcej