RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier: Jeśli nie obronimy się przed trzecią falą, ryzykujemy jeszcze większe straty

Mateusz Morawiecki (fot. Krystian Maj/KPRM)
Mateusz Morawiecki (fot. Krystian Maj/KPRM)

Jesteśmy gotowi, by proces szczepień mógł ruszyć jeszcze szybciej. Jeśli nie obronimy się przed trzecią falą pandemii skutecznie, ryzykujemy jeszcze większe straty - napisał w sobotę w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki.

Premier: Ja i moja rodzina zaszczepimy się, gdy tylko nadejdzie nasza kolej

Dajmy sobie szansę na normalność – zaszczepmy się; ja sam i moja rodzina zaszczepimy się, gdy tylko nadejdzie nasza kolej – oświadczył premier...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Za nami pierwszy tydzień tak intensywnych szczepień. Już ponad 450 tys. osób skorzystało ze szczepionki” - zwrócił uwagę premier w sobotnim wpisie na Facebooku.

„Ponad 280 tys. seniorów zarejestrowało się na szczepienia, a ponad 1,1 mln Polaków zgłosiło chęć udziału w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19! Jesteśmy gotowi, by ten proces mógł ruszyć jeszcze szybciej. Teraz wszystko zależy od tempa dostaw” - zaznaczył Morawiecki.

Jak dodał, „zabiegamy, by były one realizowane zgodnie z planem”. „Pośpiech nie może wygrać z ostrożnością - dlatego na wypadek problemów po stronie firm farmaceutycznych zabezpieczyliśmy zapasy szczepionki tak, by każdy mógł mieć pewność otrzymania drugiej dawki w terminie. To być może najtrudniejszy moment epidemii” - ocenił premier.

Za nami pierwszy tydzień tak intensywnych szczepień. Już ponad 450 000 osób skorzystało ze szczepionki! Ponad 280 000...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Sobota, 16 stycznia 2021


Jak podkreślił, mamy już narzędzia do skutecznej walki z wirusem, ale teraz potrzebujemy czasu i cierpliwości. „Wsparcie potrzebne jest zwłaszcza pracownikom wielu branż i firmom, które najmocniej odczuwają skutki naporu pandemii. Dlatego uruchomiliśmy system elektronicznego wnioskowania o subwencje z tarczy finansowej Polski Fundusz Rozwoju 2.0.” - zaznaczył.

„Już w pierwszych godzinach subwencje przyznano 728 firmom, a w poniedziałek na ich konta powinno trafić prawie 110 mln zł” - poinformował Morawiecki. „Wiem, że ta walka wszystkich nas wyczerpuje” - dodał.

„Dane epidemiologiczne oraz doniesienia z innych krajów, także naszych najbliższych sąsiadów, nie pozostawiają jednak złudzeń. Jeśli nie obronimy się przed trzecią falą skutecznie, ryzykujemy jeszcze większe straty" – ocenił. „Dlatego jeszcze raz proszę wszystkich Państwa o mobilizację. Mogę tylko powtórzyć, że noc jest najciemniejsza przed świtem” - zaznaczył premier.

źródło:

Zobacz więcej