RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zderzenie karetki z samochodem osobowym. Lądował śmigłowiec LPR [WIDEO]

Kierowca karetki został poszkodowany (fot. YouTube/ForumWiedzy)
Kierowca karetki został poszkodowany (fot. YouTube/ForumWiedzy)

Do zderzenia jadącej na sygnałach karetki pogotowia ratunkowego z samochodem osobowym doszło w sobotę po południu w Bytomiu (Śląskie). Karetka wiozła pacjentkę z objawami udaru, którą w dalszą drogę zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pożar w zakładzie przetwórstwa owoców w Białej Rawskiej

Kilkanaście jednostek straży pożarnej walczy z pożarem na terenie zakładów przetwórstwa owoców spółki „Polskie Sady” w Białej Rawskiej (Łódzkie),...

zobacz więcej

Zderzenie miało miejsce na bytomskiej ul. Wrocławskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Łużycką. Jak powiedziała rzeczniczka Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach Iwona Wronka, jadąca na sygnale karetka uderzyła w prawidłowo jadący samochód osobowy toyota.

Ambulansem dwóch ratowników wiozło do szpitala w Katowicach-Ochojcu pacjentkę z objawami udaru. Poszkodowany został kierowca karetki, który doznał urazu barku; przewieziono go do szpitala na badania i zaopatrzenie. Po pacjentkę przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowca samochodu osobowego nie doznał urazów, odmówił badań.

Warunki na drogach woj. śląskiego są w sobotę trudne w związku z padającym śniegiem. Choć główne drogi są przejezdne, może zalegać na nich warstwa świeżego śniegu lub błota pośniegowego. Trudniejsze niż zwykle warunki przekładają się na zdarzenia drogowe, m.in. przed południem samochód ciężarowy uderzył w bariery na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej, powodując czasowe utrudnienia w ruchu.

Zobacz także: Autobus przebił barierki na wiadukcie w Nowym Jorku. Spadł z 15 metrów 

źródło:

Zobacz więcej