RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rodzice mordercy 13-latki błagali o wybaczenie

Podczas marszu doszło do pojednania rodziców mordercy z rodzicami zamordowanej (fot. Policja)
Podczas marszu doszło do pojednania rodziców mordercy z rodzicami zamordowanej (fot. Policja)

W piątek wieczorem kilkuset ludzi przeszło ulicami Piekar Śląskich w marszu pamięci zamordowanej 13-letniej Patrycji z Bytomia. Podczas tego wydarzenia rodzice mordercy padli na kolana przed rodzicami nieżyjącej nastolatki i prosili o wybaczenie. „Tak ogromnej skruchy i żalu, ja, 42-letni chłop jeszcze w swoim życiu nie widziałem. Ludzie w tym momencie pękli” – relacjonuje jeden z internautów, który był świadkiem spotkania obu rodzin.

Są wyniki sekcji zwłok zamordowanej 13-latki. Była w ciąży

13-letnia Patrycja z Bytomia, której ciało znaleziono w środę w Piekarach Śląskich, była w ciąży – potwierdziła prokuratura po sekcji zwłok....

zobacz więcej

Ciało zaginionej we wtorek nastolatki znaleziono w środę na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich. Do zabicia dziewczyny przyznał się jej 15-letni kolega Kacper Ś.

Chłopak nie podlega odpowiedzialności karnej, bo w chwili zbrodni nie miał ukończonych 15 lat – zabił Patrycję dzień przed jego urodzinami. Sąd zdecydował o umieszczeniu go w schronisku dla nieletnich. Może w przyszłości trafić do zakładu poprawczego.

Zobacz także: Rodzice zamordowanej Patrycji: Traktowaliśmy Kacpra jak syna

Podczas marszu pamięci zamordowanej nastolatki doszło do spotkania jej rodziców z rodzicami Kacpra Ś. „Wielu w końcu zrozumiało jaki horror przeżywa rodzina dziewczynki, ale też chłopaka. Widząc pojednanie rodziców, ludzie po prostu płakali razem z nimi” – opisuje pan Radosław, który widział, jak rodzice mordercy prosili o przebaczenie rodziców Patrycji.

„Dwie rodziny, dla których w jednej chwili świat się zawalił, szły ramię w ramie, z setkami innych, w ciszy, w zadumie, w rozpaczy” – dodaje.

źródło:
Zobacz więcej