RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejna awaria ciepłownicza w Warszawie. Ponad 60 budynków bez ogrzewania

To już druga awaria w ciągu doby (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
To już druga awaria w ciągu doby (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Krótko po naprawie awarii, do której w związku z uszkodzeniem rury sieci ciepłowniczej doszło w piątek na ul. Jagiellońskiej, w sobotę przed południem doszło do kolejnej. Możliwe jest, że tym razem ponad 60 budynków na Pradze pozostanie bez dostaw ciepła.

Awaria elektrociepłowni w Warszawie. Zakład wydał komunikat

Po czwartkowej awarii produkcja ciepła w stołecznej Elektrociepłowni Żerań została w piątek rano przywrócona do normy. Jak informuje właściciel...

zobacz więcej

Chodzi o budynki przy ul. Jagiellońskiej, Kępnej, Marcinkowskiego, Okrzei, Sierakowskiego, Sprzecznej, Targowej, Wrzesińskiej i Zamoyskiego.

Kolejna awaria


Rzeczniczka spółki Veolia Energia Warszawa Aleksandra Żurada poinformowała, że piątkowa awaria zgodnie z planem została usunięta ok. godz. 6 rano w sobotę. – Po godz. 9 napełniany i uruchomiany był ciepłociąg, więc do godz. 11 rzeczywiście wszyscy mieszkańcy mogli odczuć płynące ciepło. W okolicy doszło jednak do następnej awarii – przekazała.

Wyjaśniała, że przy napełnianiu ciepłociągu może wystąpić zjawisko uderzenia hydraulicznego, które stwarza ryzyko awarii w jakimś innym, bliskim miejscu. – To ryzyko wystąpienia awarii dodatkowo wzrasta przy niskich temperaturach, które mamy. Wynika to z dużej różnicy temperatury wody w rurociągu i temperatury na zewnątrz – powiedziała Żurada.

Zobacz także: Awaria elektrociepłowni w Warszawie. Zakład wydał komunikat Jak dodała rzeczniczka spółki Veolia Energia Warszawa, na miejscu są służby Veolii, a dalsze informacje będą przekazywane za pośrednictwem strony internetowej spółki. Poinformowała też, że „bardzo prawdopodobne jest”, że od dostaw ciepła odłączone będą musiały być te same budynki, co w piątek. Było ich ponad 60.

Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest 17.01.2021 o godz. 11:00.

źródło:

Zobacz więcej