RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Seryjny włamywacz aresztowany. Miał wąską specjalizację

Mężczyzna działał w warunkach recydywy (fot. Policja Lubuska)
Mężczyzna działał w warunkach recydywy (fot. Policja Lubuska)

Do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi 21-latkowi, który włamywał się do ogródków działkowych w Świebodzinie (Lubuskie). Mężczyźnie przedstawiono 15 zarzutów i na trzy miesiące trafił do aresztu.

Pijany sędzia zderzył się z ciężarówką. Co grozi Szlachcie?

Wiceprezes Sądu Rejonowego w Bartoszycach sędzia Bartosz Szlachta, kierując samochodem osobowym zderzył się z ciężarówką. Trafił do szpitala....

zobacz więcej

– 21-latek działał w warunkach recydywy. To oznacza, że sąd może orzec wobec niego surowszy wyrok – dodał policjant.

Do zatrzymania 21-latka doszło w listopadzie ub. roku. Policjanci ujęli go na terenie ogródków działkowych z łupami w rękach i przedstawili zarzuty włamania, kradzieży oraz uszkodzenia mienia na terenie ośmiu działek.

Włamywał się oczekując na proces


Młody człowiek miał czekać na proces na wolności. W styczniu br. policja otrzymała jednak zgłoszenia o sześciu kolejnych włamaniach na terenie świebodzińskich ogródków działkowych. Skradzione przedmioty policjanci znaleźli ukryte i przygotowane do wyniesienia z działek. Śledczy ustalili, że za tymi kradzieżami ponownie stoi 21-latek. – Próbował się ukrywać, ale został zatrzymany i tym razem trafił do aresztu, gdzie będzie czekał na rozpoczęcie procesu - dodał Ruciński.

źródło:

Zobacz więcej