RAPORT

Pogarda

Intensywne opady śniegu i zamiecie. Zima w weekend przyciśnie mrozem

Najnowsze

Popularne

Jakby mało było mrozu, w najbliższych dniach zima jeszcze bardziej da o sobie znać: z północy napłynie arktyczne powietrze, a z kierunku Mazur i Podlasia intensywne opady białego puchu. W sobotę rano Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed mrozem, zamiecią i intensywnymi opadami śniegu w części kraju. Zgodnie z prognozami, termometry pokażą blisko 20 stopni poniżej zera, a w nocy będzie jeszcze zimniej.

Mróz w całym kraju. Ile stopni będzie w nocy? [WIDEO]

Jak przypominają synoptycy, robi się coraz chłodniej, a nadchodzący weekend będzie wyjątkowo mroźny. Dzisiejszej nocy miejscami temperatura spadnie...

zobacz więcej

Sobota może przynieść więcej przejaśnień niż ostatnie dni.

Pogoda na weekend


Synoptycy IMGW prognozują okresowe opady śniegu: najwięcej na północy Polski i terenach podgórskich, gdzie dziś przybędzie nawet 10-12 centymetrów pokrywy śnieżnej.

Najcieplej będzie na krańcach zachodnich oraz wybrzeżu (nawet powyżej zera). Największy mróz czeka mieszkańców Podlasia i Mazur, gdzie temperatura może wynieść od –14 do –17 stopni Celsjusza. To właśnie województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego dotyczą alerty IMGW pierwszego stopnia, wydane ze względu na silny mróz i intensywne opady śniegu.

Wiatr będzie umiarkowany, w porywach do 55 km/h, nieco silniejszy na wybrzeżu. Wysoko w górach porywy osiągną nawet 80 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. Największy mróz nadciągnie w nocy. Temperatura minimalna od -22 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, do -16 st.C w centrum i -5 st.C na krańcach zachodnich.

Rok 2020 był jednym z dwóch najgorętszych w historii

Rok 2020 był jednym z dwóch najgorętszych w historii – wynika z danych opublikowanych w czwartek przez Światową Organizację Meteorologiczną (WMO)....

zobacz więcej

Mróz w Warszawie. Jaka będzie temperatura?W stolicy termometry w nocy z soboty na niedzielę pokażą nawet –19 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie słaby, północno-wschodni.

Prognoza na niedzielę


Niedziela będzie raczej pochmurna, miejscami tylko przebije się słońce.

Na zachodzie i południu Polski – oraz początkowo na południowym wschodzie – czekają nas słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -14 stopni na północnym wschodzie do -11 w centrum i -4 na krańcach zachodnich.

W stolicy zachmurzenie będzie małe. Ale temperatura nie przekroczy -14 stopni.

Zobacz także: Kiedy nadejdzie ocieplenie? Synoptyk mówi o prognozach

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej