RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 16.01 – gdzie najwięcej zakażeń?

Nowe dane o zakażeniach w Warszawie (fot. PAP/Andrzej Lange)
Nowe dane o zakażeniach w Warszawie (fot. PAP/Andrzej Lange)

Od przeszło tygodnia to Mazowsze stoi na czele statystyk dotyczących nowych zakażeń. Od poniedziałku w stołecznym regionie odnotowano ponad 4,5 tys. przypadków COVID-19. Jak na tle województwa wygląda sytuacja epidemiczna w stolicy?

Co może osoba zaszczepiona?

Szczepienia przeciw COVID-19 to szansa na pokonanie pandemii. Osoby zaszczepione mają już nieco więcej uprawnień w czasie lockdownu niż osoby...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Wraz z początkiem tygodnia rozpoczęła się akcja testów przesiewowych wśród nauczycieli klas I-III. Na terenie Warszawy testy na obecność COVID-19 wykonywane są metodą RT-PCR przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we współpracy z warszawskim ratuszem. Jak informuje administracja stolicy, na dobrowolne i bezpłatne testy zgłosiło się blisko 9 tys. nauczycieli i pracowników administracji oraz obsługi szkół podstawowych.

Od 18 stycznia do szkół w stolicy wraca ponad 47 tys. uczniów klas I-III.

Koronawirus – statystyki dla Mazowsza


Minionej doby na Mazowszu odnotowano 946 zakażeń koronawirusem – najwięcej w kraju. To pierwszy spadek po trzech kolejnych dniach wzrostu. W czwartek było to 1231 zakażeń, dzień wcześniej – 1069, we wtorek – 695, zaś w poniedziałek – 627.

Pytania o „ambasadorów” szczepień. WUM: Nie możemy zidentyfikować projektu

30 grudnia 2020 roku władze WUM poinformowały na swej stronie internetowej, że objęło szczepieniami „szereg osób ze świata kultury m.in. aktorów,...

zobacz więcej

Spośród piątkowych blisko 950 infekcji, ponad jedna trzecia przypada na stolicę. W Warszawie odnotowano 382 przypadki COVID-19, co oznacza 2,13 zakażeń w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców. Drugi w kolejności jest powiat piaseczyński (51 zakażeń na 10 tys. mieszkańców), a trzeci wołomiński (35 w przeliczeniu przez liczbę mieszkańców).

Nowe dane o COVID-19


W sumie w skali kraju odnotowano dotąd 1 422 320 zakażenia koronawirusem, zmarło 32 844 pacjentów.

W województwie mazowieckim – według piątkowych danych Ministerstwa Zdrowia – z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 56 osób, z czego najwięcej w Warszawie – 15, Radomiu – 8, i powiecie warszawskim zachodnim, gdzie odnotowano 6 zgonów.

źródło:
Zobacz więcej