RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Radny z Ostrowca Świętokrzyskiego wykluczony z PiS

Samorządowiec PiS jest podejrzany m.in. o znieważenie policjantów na służbie  (fot. arch. PAP/Radek Pietruszka)
Samorządowiec PiS jest podejrzany m.in. o znieważenie policjantów na służbie (fot. arch. PAP/Radek Pietruszka)

Mateusz C., wiceprzewodniczący klubu radnych PiS w ostrowieckiej radzie miasta został wykluczony z partii. Samorządowiec jest podejrzany o znieważenie policjantów na służbie oraz naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich.

Sobolewski o nagraniach z Wałbrzycha: błędne pojęcie polityki i służby Polsce

Po „taśmach wałbrzyskich” Prawo i Sprawiedliwość zareagowało błyskawicznie; panowie, którzy mają błędne pojęcie polityki i służby Polsce, już nie...

zobacz więcej

Decyzję o wykluczeniu radnego z partii podjął w piątek wieczorem Zarząd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości. Informacje potwierdził w piątek PAP Andrzej Pruś, sekretarz PiS w województwie świętokrzyskim.

Mateusz C. miał znieważyć policjantów w środę 13 stycznia. Rafał Dobrowolski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim poinformował, że funkcjonariusze otrzymali wówczas zgłoszenie o awanturze domowej na jednym z ostrowieckich osiedli.

„Jeden z uczestników, 46-letni mężczyzna zachowywał się agresywnie oraz używając słów wulgarnych i powszechnie uznawanych za obelżywe, znieważył interweniujących policjantów. Ponadto w trakcie zatrzymania naruszył on nietykalność jednego z nich” – przekazał Rafał Dobrowolski.

Mężczyzna został zatrzymany, był trzeźwy. Przedstawiono mu zarzuty znieważenia słownego policjantów oraz naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich. Mężczyzna noc spędził w izbie zatrzymań komendy, został zwolniony następnego dnia.

– Policjant, którego mężczyzna kopnął w klatkę piersiową, nie wymagał interwencji lekarskiej – powiedział Dobrowolski.

Samorządowcowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności. W piątek radny nie odbierał telefonu.

źródło:

Zobacz więcej