RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

16-latek zastrzelił swoją córkę w lesie. Zwłoki niemowlęcia pozostawił w drzewie

Został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia i ukrycie zwłok (fot. Shutterstock/Shpagina Elena)
Został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia i ukrycie zwłok (fot. Shutterstock/Shpagina Elena)

Prokuratorzy poinformowali, że 16-letni mieszkaniec stanu Wisconsin przyznał się do śmiertelnego postrzelenia swojej nowo narodzonej córki i pozostawienia jej ciała wewnątrz powalonego drzewa w lesie. Został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia i ukrycie zwłok – podała w piątek agencja AP.

Mord 19-latka w lesie pod Włocławkiem. Rekonstrukcja zdarzeń

Kilka dni temu w lesie koło Marianek odnaleziono zwłoki 19-letniego Jakuba M. Mężczyzna wykrwawił się po tym, jak jego znajomy przeciął mu nożem...

zobacz więcej

Logan Kruckenberg-Anderson z Albany miał zabrać niemowlę do lasu, umieścić je w przewróconym drzewie i postrzelić dwukrotnie w głowę.

Dziewczyna Kruckenberga-Andersona, również nastolatka, urodziła dziewczynkę, którą nazwała Harper, 5 stycznia w wannie w swoim domu.

Nastolatek zabrał dziecko


Prokuratorzy poinformowali, że para uznała, iż nie może zatrzymać dziecka. Rozmawiali o kilku możliwościach, w tym o pozostawieniu dziewczynki w siedzibie lokalnej straży pożarnej oraz oddaniu jej do adopcji. Zdecydowali, że Kruckenberg-Anderson pozbędzie się dziecka, gdzieś je pozostawiając.

Kilka dni później ojciec dziewczyny zgłosił policji, że nastolatek zabrał dziecko i od tego czasu go nie widziano. Kruckenberg-Anderson początkowo powiedział śledczym, że dał Harper mężczyźnie poznanemu poprzez internet, który zaoferował pomoc w adopcji. Później przyznał jednak, że zabrał dziecko do lasu i zastrzelił.

Kaucja w wysokości 1 mln dolarów


Kruckenberg-Anderson został aresztowany w niedzielę. Wcześniej powiedział śledczym, gdzie zostawił ciało. Sąd wyznaczył kaucję w wysokości 1 mln dolarów. Wstępne przesłuchanie odbędzie się 20 stycznia.

Nastolatek będzie sądzony jako dorosły. Jak podały lokalne media, jeśli zostanie uznany za winnego, może spędzić resztę życia w więzieniu.

źródło:

Zobacz więcej