RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niektórzy przedsiębiorcy chcą otworzyć firmy. Jest reakcja rządu

Specjalna akcja informacyjna dla przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć firmy już teraz (fot. Shutterstock/lovelyday12)
Specjalna akcja informacyjna dla przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć firmy już teraz (fot. Shutterstock/lovelyday12)

Pracownicy Polskiego Fundusz Rozwoju oraz Centrum Pomocy rządowego serwisu Biznes.gov.pl będą przekazywać przedsiębiorcom, którzy planują otwarcie swoich firm w najbliższy poniedziałek, informacje o możliwości skorzystania z Tarczy Finansowej PFR 2.0. O akcji, która będzie trwać także w weekend, poinformowali wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk oraz wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

Polska ma „jeden z najniższych” współczynników utylizowanych szczepionek w Europie

Według mojej wiedzy, przekazanej przez prezesa Agencji Rezerw Materiałowych, mamy jeden z niższych współczynników w Europie utylizowanych dawek...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi, w związku z pandemią zamknięte są hotele, pensjonaty, stoki narciarskie, siłownie, kluby fitness i aquaparki. Zamknięte pozostają także restauracje. Posiłki można serwować wyłącznie na wynos lub przez dowóz.

Czytaj także: Gdzie zaszczepić się na COVID-19? Mapa punktów

Niektórzy przedsiębiorcy zapowiedzieli jednak powrót do aktywności biznesowej od 17 stycznia, m.in. ponowne otwarcie lokali gastronomicznych.

Wiceminister Olga Semeniuk napisała na swoim profilu na Twitterze, że „od dziś przez najbliższy weekend pracownicy Polskiego Funduszu Rozwoju i Centrum Pomocy Biznes.gov.pl będą kontaktować się z przedsiębiorcami, którzy planują otwarcie w najbliższy poniedziałek”.

Wyjaśniła, że celem jest przedstawienie rozwiązań zawartych w Tarczy PFR 2.0. „Dialog i wspólne szukanie rozwiązań, to podstawa wsparcia” - podkreśliła Olga Semeniuk.

Z kolei wiceszef MSWiA, Paweł Szefernaker dodał, że przedsiębiorcom zostaną przekazane „informacje dotyczące możliwości korzystania z rządowych tarcz antykryzysowych”. Zgodnie z ostatnim rozporządzeniem rządu o przedłużeniu obostrzeń epidemicznych, obowiązują one do 31 stycznia.

źródło:
Zobacz więcej