RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Tory saneczkowe przy grobach”. Zabawy w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym

Miejsce pamięci obozu koncentracyjnego Buchenwald musi wzmocnić ochronę (fot. Jens-Ulrich Koch/Getty Images)
Miejsce pamięci obozu koncentracyjnego Buchenwald musi wzmocnić ochronę (fot. Jens-Ulrich Koch/Getty Images)

Miejsce pamięci obozu koncentracyjnego Buchenwald musi wzmocnić ochronę. Tam, gdzie w latach 1937-1945 ponad 56 tys. ludzi straciło życie z rąk narodowych socjalistów, teraz ludzie bawią się na śniegu, jeżdżą na nartach i sankach – informuje portal telewizji RTL.

Niemcy jak celebryci i szefowie TVN? „Czują się panami” [WIDEO]

Europoseł Patryk Jaki chce, żeby na forum PE odbyła się debata dotycząca Niemiec, które samodzielnie kupują dodatkowe szczepionki przeciwko...

zobacz więcej

„Chcielibyśmy prosić, aby ludzie okazywali szacunek ofiarom, a w szczególności, aby nie jeździli na sankach ani na nartach w pobliżu lub nawet na grobach przy dzwonnicy” – napisano na Twitterze Fundacji Miejsc Pamięci Buchenwald i Mittelbau-Dora.

„Zapomniano o szacunku i przyzwoitości”


„Wydaje się, że pod pomnikiem byłego obozu koncentracyjnego Buchenwald w Turyngii zapomniano o szacunku i przyzwoitości z powodu zadowolenia, że spadł śnieg” – pisze RTL.

Jens-Christian Wagner, dyrektor Fundacji Miejsc Pamięci Buchenwald i Mittelbau-Dora, ubolewa nad zachowaniem amatorów zimowych zabaw pod pomnikiem ofiar nazizmu. – Niektóre tory saneczkowe kończyły się przy grobach – mówi tygodnikowi „Spiegel”. Fundacja musiała wzmocnić ochronę terenu.

Były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Buchenwald znajduje się w północno-wschodniej części Turyngii Ettersberg, która jest popularnym obszarem rekreacji na łonie natury dla wielu ludzi w regionie Erfurtu i Weimaru.

źródło:

Zobacz więcej