RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Autobus przebił barierki na wiadukcie w Nowym Jorku. Spadł z 15 metrów

Jest co najmniej ośmiu rannych (fot. Twitter/@fdny/via REUTERS)
Jest co najmniej ośmiu rannych (fot. Twitter/@fdny/via REUTERS)

Co najmniej osiem osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło w czwartek w zachodniej części Bronksu w Nowym Jorku. Jak informują lokalne służby, późno w nocy autobus przebił barierkę i spadł z wiaduktu.

Wypadek autobusu w Warszawie. Specjalna komisja w miejscu katastrofy

Zebrała się we wtorek komisja powypadkowa z udziałem przedstawicieli Policji, stołecznego Biura Polityki Mobilności i Transportu, Zarządu...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w czwartek ok. godz. 23.10 czasu lokalnego (godz. 7 czasu polskiego). Przyczyny wypadku nie są znane. Według informacji podanych przez wydział komunikacji miejskiej, kierowca próbował skręcić w lewo z University Avenue w kierunku mostu Waszyngtona. Wtedy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierkę, wypadając z wiaduktu.

Jak podała nowojorska straż pożarna, autobus spadł z wysokości ok. 15 m. Pojazd został zabezpieczony. Pomocy udzielono w sumie ośmiu osobom. Jedna ma poważne obrażenia, a życiu i zdrowiu pozostałych nie zagraża niebezpieczeństwo. Wśród poszkodowanych jest kierowca autobusu. Ranni zostali przewiezieni do pobliskich szpitali.

Do podobnego wypadku doszło w czerwcu ub.r w Warszawie. Zginęła wówczas 70-letnia pasażerka, a ok. 20 osób odniosło obrażenia.


Czytaj także: Kierowca autobusu celowo wjechał do jeziora. Zginęło ponad 20 osób

źródło:
Zobacz więcej