RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzęsienie ziemi w Indonezji. Dziesiątki ofiar i setki rannych [WIDEO]

Ponad 30 osób nie żyje, a ok. 600 zostało rannych w wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,2 na wyspie Celebes (Sulawesi) w Indonezji. Jak przekazała obrona cywilna, liczby te mogą wzrosnąć. Wiele osób może być pod gruzami. Zniszczeniu uległ lokalny szpital i co najmniej 300 domów.

Alert i silne trzęsienie ziemi w Meksyku. Mieszkańcy publikują filmiki

Do trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,5 miało doszło w południowym Meksyku. Jego epicentrum zlokalizowane było niedaleko miejscowości La Crucecita w...

zobacz więcej

Jak przekazał szef indonezyjskiej obrony cywilnej Ali Rahman, w mieście Mauju zginęło 26 osób, a w prowincji Celebes Zachodni – co najmniej 8 osób. Na miejscu zdarzenia cały czas pracują zespoły ratunkowe. Według Krajowego Zespół ds. Zarządzania Kryzysowego (BNPB) 15 tys. mieszkańców miasta Majene zostało ewakuowanych.

Prezydent Indonezji Joko Widodo wyraził kondolencje rodzinom ofiar. – W imieniu rządu i całego narodu indonezyjskiego wyrażam głęboki smutek z powodu osób, które zmarły – powiedział w piątek głowa państwa. Poprosił też mieszkańców o zachowanie spokoju i przestrzeganie zaleceń wydawanych przez funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia.

źródło:
Zobacz więcej