RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pijany sędzia zderzył się z ciężarówką. Co grozi Szlachcie?

Sędziemu za jazdę po pijaku grozi nawet usunięcie z zawodu (fot. PAP/D.Delmanowicz, zdjęcie ilustracyjne)
Sędziemu za jazdę po pijaku grozi nawet usunięcie z zawodu (fot. PAP/D.Delmanowicz, zdjęcie ilustracyjne)

Wiceprezes Sądu Rejonowego w Bartoszycach sędzia Bartosz Szlachta, kierując samochodem osobowym zderzył się z ciężarówką. Trafił do szpitala. Wstępne badanie wykazało u sędziego stan nietrzeźwości – poinformował rzecznik sądu okręgowego w Olsztynie.

Policja zatrzymała pijanego kierowcę. To ważny sędzia z Rybnika

W Rybniku policja zatrzymała sędziego Ryszarda F., który jadąc samochodem wjechał w inne auto. Okazało się, że był pijany, miał ponad promil...

zobacz więcej

Prokurator prokuratury rejonowej w Bartoszycach w czwartek poinformował prezesa miejscowego sądu o zdarzeniu drogowym z udziałem sędziego Bartosza Szlachty, wiceprezesa sądu rejonowego w Bartoszycach – podał w komunikacie rzecznik sądu okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Z informacji tej wynika, że sędzia, kierując w środę samochodem osobowym w miejscowości Bezledy, miał z nieustalonych przyczyn zjechać na lewy pas ruchu i zderzyć się z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym. Na miejsce zdarzenia przybył patrol policji i zespół pogotowia ratunkowego.

Stan zdrowia sędziego się pogorszył


Następnie sędzia został przewieziony do szpitala, gdzie gwałtownie pogorszył się jego stan zdrowia. Nadal przebywa w szpitalu – podał sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Zobacz także: Pijany sędzia leżał na ulicy w Lublinie. „Miał opuszczone spodnie i bieliznę”

Podkreślił, że obaj kierowcy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wstępne badanie wykazało u sędziego stan nietrzeźwości; kierowca pojazdu ciężarowego był trzeźwy. Prezes sądu rejonowego w Bartoszycach zarządził natychmiastową przerwę w czynnościach służbowych sędziego Szlachty do czasu wydania przez właściwy Sąd Dyscyplinarny decyzji o uchyleniu tej przerwy bądź zawieszeniu go w czynnościach służbowych.

Pijany sędzia w Kielcach. Prowadził auto, spowodował kolizję

Śledztwo w sprawie kolizji samochodowej, w której jednym z kierowców był nietrzeźwy sędzia sądu powszechnego okręgu kieleckiego, prowadzi...

zobacz więcej

„Sprawy, które prowadził Szlachta, zostaną przydzielone do rozpoznania pozostałym sędziom sądu rejonowego w Bartoszycach” – wskazał rzecznik.

Jest potępienie, czekają konsekwencje


Rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie podał, że „prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie i środowisko sędziów zdecydowanie potępia tego rodzaju zachowanie, tj. prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu lub innych środków odurzających”.

„Jeśli potwierdzą się okoliczności związane ze zdarzeniem drogowym z udziałem sędziego, należy spodziewać się, że czeka go postępowanie karne, a także dyscyplinarne. To drugie może dla niego zakończyć się karą, z których najsurowszą jest usunięcie z zawodu” – wyjaśnił rzecznik.

źródło:

Zobacz więcej