RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ilu seniorów zarejestrowało się od północy? Minister podaje liczby

– W ciągu pierwszych 90 minut na infolinię zadzwoniło ponad 84 tys. osób – ujawnił minister Michał Dworczyk, komentując zainteresowanie możliwością zapisania się na szczepienia seniorów 80-letnich i starszych. Zapisać się można od północy. Pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień przekazał na konferencji prasowej, że do godz. 10 rano na szczepienie zarejestrowało się 127 796 seniorów.

Duże zainteresowanie rejestracją. Wiceminister zdrowia o zaletach zaszczepienia

Chętni po ukończeniu 18. roku życia mogą już zgłosić się na szczepienie przeciwko COVID-19. Można to zrobić przez infolinię telefoniczną pod...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Jak wyjaśniał na konferencji szef KPRM, przed południem Polacy przesłali 474 tys. zgłoszeń chęci zaszczepienia się przeciw COVID-19, a prawie 377 tys. zgłoszeń zostało już potwierdzonych przez zainteresowanych.

Michał Dworczyk przekazał, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość zgłaszania gotowości do zaszczepienia przeciw Covid-19.

– Do tego momentu zarejestrowało się 127 796 seniorów powyżej 80. roku życia – poinformował Dworczyk.

Zobacz także: Co może osoba zaszczepiona?

Dopytywany o zutylizowane dawki szczepionek minister odpowiedział, że według jego wiedzy, którą przekazał prezes Agencji Rezerw Materiałowych, „mamy jeden z niższych współczynników w Europie utylizowanych dawek”.

– Oczywiście cały czas zdarzają się tego rodzaju sytuacje, że jakieś dawki, czy cała ampułka ulegają zniszczeniu, ale proszę państwa przy tej skali, tak jak już powiedziałem mamy ponad 410 tys. osób zaszczepionych, przy tej skali, to wynika ze statystyki – podkreślił szef KPRM.

Co ze szczepionką dla osób bezdomnych?


Szef KPRM zaznaczył, że nie ma przeszkód w rejestracji osób bezdomnych na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Osoby takie potrzebują jedynie swoich danych osobowych i mogą skorzystać z jednego z trzech kanałów rejestracji – infolinii, strony internetowej lub osobistej rejestracji w punkcie szczepień.

W wielu gminach transport osób niepełnosprawnych jest organizowany przez straż pożarną we współpracy z samorządami.

źródło:
Zobacz więcej