RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Władze WUM powinny podać się do dymisji? Nowy sondaż

Budynek Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (fot. PAP/Leszek Szymański)
Budynek Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (fot. PAP/Leszek Szymański)

47 proc. respondentów uważa, że władze Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w którym doszło do szczepień poza kolejnością, powinny podać się do dymisji; 29 proc. jest przeciwnego zdania; 24 proc. wybrało odpowiedź „trudno powiedzieć” – wynika z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl.

Radny PO zaszczepiony poza kolejką? Polityk odmawia komentarza

Radny PO i wiceprzewodniczący kieleckich struktur tej partii Karol Wilczyński zaszczepił się przeciw COVID-19 – podało Radio Kielce. Według relacji...

zobacz więcej

W badaniu zadano respondentom pytanie: Czy władze ośrodka WUM, w którym doszło do zaszczepienia poza kolejnością aktorów, celebrytów i ludzi mediów, powinny podać się do dymisji?

Twierdząco na to pytanie odpowiedziało 47 proc. badanych – 28 proc. uważa tak zdecydowanie, a 19 proc., że raczej tak. Przeciwnego zdania było 29 proc. ankietowanych – 11 proc. zdecydowanie, a 18 proc. raczej tak uważa. 24 proc. wybrało odpowiedź „trudno powiedzieć”.

Jak wynika z sondażu, za dymisją władz uczelni opowiedziało się 73 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy, a 14 proc. jest przeciw. Natomiast wśród elektoratu Koalicji Obywatelskiej za opowiedziało się 35 proc., a 46 proc. było przeciw.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków 1085 osób w dniach od 8 do 11 stycznia.

źródło:

Zobacz więcej