RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pandemia w Chinach. Rusza budowa nowego izolatorium [WIDEO]

Ruszają prace nad budową tymczasowego izolatorium w mieście Shijiazhuang, stolicy prowincji Hebei na północy Chin. Ma w nim zostać umieszczone ok. 3 tys. łóżek dla pacjentów z COVID-19. Na miejsce budowy docierają już ciężarówki i ciężki sprzęt. Transportowane są też domy tymczasowe dla robotników.

Ogarnięty epidemią Wuhan zmienia budynki w szpitale dla zarażonych

Ogarnięte epidemią koronawirusa miasto Wuhan w środkowych Chinach wciąż boryka się z niedoborem miejsc w szpitalach. Państwowa agencja Xinhua...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

We wtorek władze miasta Shijiazhuang w Hebei rozpoczęły ewakuację mieszkańców 12 osiedli w dystrykcie Gaocheng. Są oni transportowani do pobliskich hoteli na kwarantannę.

– Jednym z zadań jest dokładne przeprowadzenie dezynfekcji terenu, w tym wody, powierzchni, urządzeń sanitarnych, kontenerów na śmieci, kanalizacji i toalet – powiedział Tong Zhaohui, dyrektor Pekińskiego Instytutu Badawczego Chorób Układu Oddechowego. (Beijing Respiratory Disease Research Institute).

Ekspert z działu antywirusowego w Prowincjonalnym Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w w Hebei (Provincial Center for Disease Control and Prevention), Qi Shunxiang odnosząc się do masowych testów na koronawirusa w Shijiazhuang powiedział, że głównym celem jest identyfikacja niewykrytych zakażonych osób oraz ich izolacja, aby skutecznie powstrzymać transmisję wirusa. Z tego też względu w ciągu kilku dni w mieście ma też powstać nowe izolatorium dla zakażonych koronawirusem.

źródło:
Zobacz więcej