RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Uwaga na drodze. Ślisko, błoto pośniegowe i mżawka

Niebezpieczny poranek na drogach całego kraju (fot. PAP/D.Delmanowicz, zdjęcie ilustracyjne)
Niebezpieczny poranek na drogach całego kraju (fot. PAP/D.Delmanowicz, zdjęcie ilustracyjne)

Opady śniegu z deszczem i mżawki oraz błoto pośniegowe mogą utrudniać jazdę kierowcom w niemal całym kraju – ostrzegła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zapewniła jednak, że wszystkie drogi są przejezdne.

Zima się rozkręca. Będzie bardzo mroźnie i popada śnieg

Uwga na mróz w całej Polsce. Temperatury spadną do -11, a w nocy nawet do -18 st. IMGW na sobotę w niemal całym kraju prognozuje pierwszy stopień...

zobacz więcej

Śnieg lub śnieg z deszczem padający w całej Polsce może utrudniać jazdę w województwach: wielkopolskim, podlaskim, podkarpackim, zachodniopomorskim, świętokrzyskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim, opolskim, mazowieckim, dolnośląskim, śląskim, małopolskim. Natomiast na terenie województwa świętokrzyskiego mży.

Z kolei na Dolnym Śląsku, w południowej i północno-zachodniej części województwa małopolskiego, na Śląsku, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w części województwa zachodniopomorskiego, na Pomorzu oraz w województwie warmińsko-mazurskim występuje błoto pośniegowe. Zalega ono na dk 3 na odc. Wojcieszyce – Jakuszyce, dk 33 na odc. Boboszów – Krosnowice, dk 18 na odc. Luboszów – Krzyżowa, dk 75 na odc. Nowy Sącz – Muszynka, A4 odc. Tarnów – Nowe Żukowice na odc. Bojków – Chrzanów, dk 44 na odc. Przyszowice – Mikołów, dk 81 na odc. Mikołów – Żory, dk 17 na odc. Zamość – Hrebenne, S6 na odc. Olchowo – Borkowice, dk 22 na odc. Piotrowice – Lipsk, dk 25 na odc. Człuchów – Kamionka, na dk 21 na odc. Korzec – Ustka oraz na dk 65 na odc. Ełk – granica państwa.

GDDKiA przypomina, że w dzień będzie duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Można się też spodziewać przelotnych opadów śniegu. Miejscami na Pomorzu i w rejonach górskich prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm.

źródło:

Zobacz więcej