RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zima się rozkręca. Będzie bardzo mroźnie i popada śnieg

Zaśnieżona droga w miejscowości Nowa Wieś, po nocnych opadach śniegu w woj. warmińsko-mazurskim (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)
Zaśnieżona droga w miejscowości Nowa Wieś, po nocnych opadach śniegu w woj. warmińsko-mazurskim (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

Uwga na mróz w całej Polsce. Temperatury spadną do -11, a w nocy nawet do -18 st. IMGW na sobotę w niemal całym kraju prognozuje pierwszy stopień zagrożenia silnym mrozem. W sobotę trzeba przygotować się na śnieg. W górach powieje nawet do 70 km/h.

Siarczysty mróz w Polsce. IMGW wydaje alerty. To dopiero początek?

IMGW wydał ostrzeżenia pogodowe dla dwóch województw przed silnym mrozem i niemal dla całego kraju przed oblodzeniem dróg. Ostry mróz przewiduje...

zobacz więcej

Z północy do Polski będzie napływało mroźne powietrze pochodzenia arktycznego. W piątek tylko miejscami pojawią się przelotne opady śniegu. W ciągu dnia na Suwalszczyźnie słupki rtęci mają spaść najniżej czyli do -11 st.

W centrum kraju termometry pokażą -5 st., a nad morzem będzie 1 st. powyżej zera. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie i wybrzeżu porywisty, nad morzem w porywach do 55 km/h. Wysoko w górach powiewy mogą osiągać nawet 70 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy śnieg popada jedynie na Pomorzu i terenach podgórskich. Ale temperatura może spaść nawet do -18 st. na wschodzie i Podhalu. W centralnej Polsce termometry mają pokazać -10 stopni a na Pomorzu -4 st. I tu wiatr nadal będzie dawał się we znaki. Podobnie jak wysoko w górach, gdzie powiewy mogą osiągać prędkość do 70 km. na godzinę.

W sobotę poprószy od Pomorza Wschodniego przez centrum kraju po Śląsk i Małopolskę. Może napadać nawet do 10 cm śniegu.

Od -11 st. na Suwalszczyźnie, około -5 w centrum, do 1 st. na wybrzeżu. Wiatr wciąż będzie dokuczał w górach i nad morzem.

W piątek w Warszawie zapowiadane są słabe opady śniegu. -6 st., w nocy -11. W sobotę w stolicy może napadać nawet 6 cm śniegu.

źródło:

Zobacz więcej