RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Trzaskowski obiecywał to wiosną, latem i jesienią. Zimą okazuje się, że nie ma szans”

Gdyby to zależało od prawdomówności Rafała Trzaskowskiego, to jestem głębokim sceptykiem, że ulica Lecha Kaczyńskiego będzie za kadencji prezydenta Warszawy – ocenia szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. W programie „#Jedziemy” polityk odniósł się do deklaracji szefa warszawskich radnych KO, który sprzeciwia się upamiętnieniu tragicznie zmarłego prezydenta i przypomniał dotychczasowe zapowiedzi Trzaskowskiego.

Szef radnych KO: Póki w Polsce rządzi PiS, ul. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie nie będzie

Szef Klubu KO w Radzie Warszawy zaapelował do Rafała Trzaskowskiego, aby nie zgłaszał inicjatywy nazwania jednej ze stołecznych ulic imieniem Lecha...

zobacz więcej

– Ja chciałem złożyć jednoznaczną deklarację: dopóki w Polsce rządzi Prawo i Sprawiedliwość, ja uważam, że nadawanie ulicy w Warszawie imienia Lecha Kaczyńskiego byłoby skrajnie upolitycznione – mówił w czwartek szef klubu radnych KO Jarosław Szostakowski podczas sesji rady miasta.

Przypomnijmy, że jeszcze w sierpniu ubiegłego roku Rafał Trzaskowski zapowiadał, że we wrześniu przeprowadzi rozmowy z radnym, a jesienią złoży wniosek w tej sprawie. Do stycznia 2021 roku nic takiego się jednak nie stało.

– Obiecywał to na wiosnę, obiecywał latem, obiecywał jesienią. Mamy teraz zimę i okazuje się, że nie ma szans na ulicę prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pozostawiam to do oceny osób, które w Rafale Trzaskowskim upatrują nową jakość w polskiej polityce – skomentował w TVP Info.

Zdaniem szefa Komitetu Wykonawczego PiS, Rafał Trzaskowski jest „konsekwentny w kłamstwie, które powtarza od prawie roku, kiedy wszedł do kampanii prezydenckiej”.

Zobacz także: Trzaskowski przyłapany na kłamstwie ws. ulicy Lecha Kaczyńskiego [WIDEO]

– Nie ma tam nowej jakości, jest wyłącznie kłamstwo – skomentował gość programu „#Jedziemy”.

źródło:
Zobacz więcej