RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Najwięcej zakażeń w Chinach od ponad 10 miesięcy

Chińskie władze apelują o powstrzymanie się od podróży w okresie nowego roku (fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY)
Chińskie władze apelują o powstrzymanie się od podróży w okresie nowego roku (fot. PAP/EPA/ROMAN PILIPEY)

144 przypadki zakażenia nowym koronawirusem wykryto w ciągu ostatniej doby w Chinach – poinformowała tamtejsza Narodowa Komisja Zdrowia. To największa od ponad 10 miesięcy dzienna liczba nowych zakażeń w tym kraju. Większość z nich odkryto na północy Chin. Według danych chińskich władz to najwyższa dobowa liczba zakażeń od 1 marca ubiegłego roku, kiedy na terytorium Chin wprowadzone były poważne ograniczenia pandemiczne.

Mieszkańcy Wuhan mogą już wychodzić z domów

Po 70 dniach izolacji z powodu epidemii koronawirusa mieszkańcy Wuhan mogą wychodzić na zewnątrz. Niektóre strefy pozostają nadal zamknięte, ale...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

90 nowych zakażeń odnotowano  w prowincji Hebei.   43 przypadki stwierdzono w położonej na północy Chin prowincji Heilongjiang.

W Hebei trwa budowa izolatorium na 3 tys. łóżek. Tymczasowy ośrodek ma być ukończony w ciągu kilku dni.

Chińskie władze apelują do mieszkańców o powstrzymanie się od podróży w okresie nowego roku, obchodzonego według kalendarza księżycowego. Zazwyczaj w tym czasie setki milionów Chińczyków wracają w rodzinne strony lub korzystają z urlopu.

28 mln w całkowitym lockdownie


Część miast, m.in. Szanghaj, zaczęło wprowadzać obowiązkową 14-dniową  kwarantannę  dla przybywających z terenów o średnim i dużym ryzyku zakażenia koronawirusem. Całkowitym lockdownem objętych jest w Chinach ok.28 mln osób.

Zobacz Zobacz także: Wzrost liczby przypadków w prowincji Hebei.


źródło:
Zobacz więcej