RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Firmy gotowe zatrudniać i podwyższać płace. Jest raport

Badanie objęło 3500 przedsiębiorstw w Polsce (fot. PAP/M.Kulczyński, zdjęcie ilustracyjne)
Badanie objęło 3500 przedsiębiorstw w Polsce (fot. PAP/M.Kulczyński, zdjęcie ilustracyjne)

Jak wskazują plany rekrutacyjne pracodawców z różnych branż, zdecydowana większość z nich liczy na to, że w 2021 r. uda się pokonać pandemię koronawirusa i nastąpi oczekiwane odbicie w gospodarce – informuje „Rzeczpospolita”.

Tarcza Finansowa PFR 2.0 ruszyła. Mikro-, małe i średnie firmy mogą składać wnioski

Od północy mikro-, małe i średnie firmy z branż, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z...

zobacz więcej

„Druga fala pandemii i ogłoszone pod koniec 2020 roku kolejne restrykcje sanitarne nie zdławiły optymizmu przedsiębiorców. Aż 84 proc. firm wchodziło w nowy rok z planami rekrutacji pracowników. Ponad połowa przewidywała nawet wzrost zatrudnienia w porównaniu z 2020 r., 57 proc. zaś deklarowało wzrost płac” – wynika z tegorocznego raportu płacowego agencji rekrutacyjnej Hays Poland, który opisuje „Rzeczpospolita”.

Jak pisze „Rz”, raport jest wynikiem badania, które na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku objęło prawie 3,5 tys. przedsiębiorstw w Polsce (w tym głównie klientów agencji) z kilkudziesięciu branż.

„Chociaż sytuacja i plany badanych firm różnią się w zależności od branży, to łączny odsetek tych planujących w 2021 r. nowe rekrutacje jest taki sam jak przed rokiem. Co prawda znacząca część rekrutacji, podobnie jak w poprzednich latach, będzie związana z rotacją pracowników, ale 51 proc. firm przewiduje w tym roku wzrost zatrudnienia w porównaniu z 2020 r.” – czytamy.

źródło:

Zobacz więcej