RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Myśleli, że to będzie zwykła kontrola drogowa. Potem zobaczyli wnętrze auta

Auto miało zdekompletowaną deskę rozdzielczą (fot. KMP Poznań)
Auto miało zdekompletowaną deskę rozdzielczą (fot. KMP Poznań)

Zdekompletowaną deskę rozdzielczą, wnętrze wyglądające jak zdemolowane i niesprawne wszystkie światła miało volvo zatrzymane do kontroli przez poznańskich policjantów. Niesprawnym pojazdem jechał mężczyzna bez prawa jazdy. Teraz kierowcy grozi więzienie.

Wypchnął żonę z pociągu. Byli dwa miesiące po ślubie

26-letnia kobieta poniosła śmierć po tym, jak jej mąż celowo wypchnął ją z jadącego pociągu – poinformowała policja w indyjskim Mumbaju. Sprawca...

zobacz więcej

Zdjęcia pojazdu policja opublikowała na swoich stronach internetowych i w swoich mediach społecznościowych. Marta Mróz z biura prasowego KWP w Poznaniu podała, że auto zostało zatrzymane w centrum miasta we wtorek.

– Samochód poruszał się po drodze bez wymaganych świateł mijania. Mundurowi myśleli, że będzie to zwykła kontrola drogowa, dopóki nie zobaczyli wnętrza tego pojazdu. Samochód miał całkowicie zdekompletowaną deskę rozdzielczą wraz z kontrolkami i wskaźnikami, niesprawne wszystkie światła oraz brak aktualnych badań technicznych – podała policja.

Właśnie jechał do naprawy


W rozmowie z policjantami kierowca zaznaczył, że właśnie jedzie na spotkanie z elektrykiem, który miał naprawić wszystkie usterki. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 36-latek nie miał prawa jazdy. Dokument został mu zatrzymany przez sąd na dwa lata.

Po zakończonej kontroli policjanci zakazali mężczyźnie dalszej jazdy. Zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, wystawili mandat za zły stan techniczny, a w związku z popełnionym przez poznaniaka przestępstwem sprawa trafi do sądu. 36-latkowi grozi kara do pięciu lat więzienia.

Czytaj także: Zaatakował znajomego siekierą i poszedł spać. Poszło o kobietę
(fot. KMP Poznań)
(fot. KMP Poznań)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej