RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pełnomocnik ds. szczepień: przekroczyliśmy 400 tys. zaszczepionych osób

W przyszłym tygodniu zaszczepi się 330 tys. osób (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
W przyszłym tygodniu zaszczepi się 330 tys. osób (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

W czwartek przekroczyliśmy 400 tys. zaszczepionych osób w Polsce - poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Łącznie w tym tygodniu zaszczepione zostanie ponad 250 tys. osób, w przyszłym tygodniu ponad 330 tys. – napisał pełnomocnik ds. szczepień.

Szczepienia przeciw COVID-19 trwają od 27 grudnia 2020 r., obecnie szczepione są osoby z grupy „0”, czyli pracownicy sektora ochrony zdrowia (lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, a także rodzice wcześniaków.

Od 15 stycznia na szczepienia będą mogli rejestrować się seniorzy powyżej 80. roku życia, a od 22 stycznia - osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia tych osób, należących do grupy I, rozpoczną się 25 stycznia. Ponadto do grupy I należą osoby powyżej 60 lat, pensjonariusze domów pomocy społecznej (mają być szczepieni od 18 do 22 stycznia), zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, służby mundurowe i nauczyciele.

Sprawdź, jak się zapisać na szczepienie

źródło:

Zobacz więcej