RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Patryk Jaki napisał wniosek o debatę nt. łamania praworządności przez Niemcy

Patryk Jaki (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)
Patryk Jaki (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)

Europoseł PiS Patryk Jaki poinformował w mediach społecznościowych, że napisał wniosek do Parlamentu Europejskiego nt. łamania praworządności przez Niemcy. Jak wyjaśnił, ma to związek z tym, że „wbrew zasadom załatwili sobie więcej szczepień poza rozdziałem z UE dla wszystkich państw”.

KE zwolniła Niemców z odpowiedzialności. Mogą łamać solidarność UE ws. szczepionek

Komisja Europejska zwolniła Niemcy z odpowiedzialności za naruszenie solidarności w związku ze szczepionką na koronawirusa. Niemcy potwierdziły, że...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Z dokumentu przekazanego przez anonimowego urzędnika niemieckiego resortu zdrowia i informacji wynika, że rząd Niemiec podpisał latem ub.r. dwie wstępne umowy z niemieckimi firmami biotechnologicznymi BioNTech i CureVac ws. zapewnienia 50 milionów dawek ich szczepionek przeciw COVID-19.

Umowy, które nie zostały ogłoszone przy ich podpisywaniu, budzą wątpliwości, ponieważ rządy państw UE zgodziły się nie negocjować dwustronnych umów na dostawy z producentami szczepionek, aby uniknąć rywalizacji o zastrzyki. Zdecydowały się natomiast na wspólne zamówienia.

Do sprawy odniósł się w mediach społecznościowych europoseł PiS Patryk Jaki. Poinformował, że w związku z tą sprawą napisał wniosek do PE. „Gdyby zrobiła to Polska lub Węgry...” – skomentował działania Niemców.

Czytaj także: „Niemcy wyłamały się z solidarności europejskiej. Złamały umowę” [WIDEO]

źródło:
Zobacz więcej