RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Awaria elektrociepłowni w Warszawie. Zakład wydał komunikat

W stołecznej elektrociepłowni Żerań doszło do awarii (fot. Shutterstock/lukep)
W stołecznej elektrociepłowni Żerań doszło do awarii (fot. Shutterstock/lukep)

Po czwartkowej awarii produkcja ciepła w stołecznej Elektrociepłowni Żerań została w piątek rano przywrócona do normy. Jak informuje właściciel elektrociepłowni PGNiG Termika, obecnie nie ma już żadnych zakłóceń w dostawach ciepła.

Duża awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie. Powołano sztab kryzysowy

Doszło do uszkodzenia rury ciepłowniczej z gorącą wodą na ulicy Powsińskiej w Warszawie. – Wyciekło mnóstwo gęstej pary wodnej, strażacy ewakuowali...

zobacz więcej

Komunikat o zakłóceniach w dostawach ciepła dotyczył 10 dzielnic.

Brak ciepłej wody


Były to: Białołęka, Bródno, Praga Północ, Praga Południe, Targówek, Bielany, Żoliborz, Śródmieście, Wola i Bemowo. Komunikat umieściła na swojej stronie firma Veolia. Jak wyjaśniała rzeczniczka Veolii Aleksandra Żurada, zakłócenia w dostawach mogły skutkować obniżoną temperaturą i niższym ciśnieniem ciepłej wody.

Awaria w części elektrycznej zakładu nastąpiła ok. godz. 18:00, a jej przyczyna leżała poza elektrociepłownią – informowała rzeczniczka spółki PGNiG Termika (do której należy elektrociepłownia) Barbara Gorzelak.

Usuwanie skutków awarii


Około godziny 20 w czwartek stopniowo rozpoczęło się podnoszenie parametrów wody sieciowej.

– Parametry wody sieciowej przywrócono do normy w piątek o godz. 7.45 – poinformowała w piątek rano Gorzelak. Jak podkreśliła, nie ma już żadnych zakłóceń w dostawach ciepła do odbiorców. Elektrociepłownia Żerań jest druga co do wielkości, po Elektrociepłowni Siekierki, pod względem ilości wytwarzanego ciepła dla mieszkańców Warszawy. Działa od 1954 r.

źródło:

Zobacz więcej