RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Awaria elektrociepłowni w Warszawie. Zakład wydał komunikat

W stołecznej elektrociepłowni Żerań doszło do awarii (fot. Shutterstock/lukep)
W stołecznej elektrociepłowni Żerań doszło do awarii (fot. Shutterstock/lukep)

Po czwartkowej awarii produkcja ciepła w stołecznej Elektrociepłowni Żerań została w piątek rano przywrócona do normy. Jak informuje właściciel elektrociepłowni PGNiG Termika, obecnie nie ma już żadnych zakłóceń w dostawach ciepła.

Duża awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie. Powołano sztab kryzysowy

Doszło do uszkodzenia rury ciepłowniczej z gorącą wodą na ulicy Powsińskiej w Warszawie. – Wyciekło mnóstwo gęstej pary wodnej, strażacy ewakuowali...

zobacz więcej

Komunikat o zakłóceniach w dostawach ciepła dotyczył 10 dzielnic.

Brak ciepłej wody


Były to: Białołęka, Bródno, Praga Północ, Praga Południe, Targówek, Bielany, Żoliborz, Śródmieście, Wola i Bemowo. Komunikat umieściła na swojej stronie firma Veolia. Jak wyjaśniała rzeczniczka Veolii Aleksandra Żurada, zakłócenia w dostawach mogły skutkować obniżoną temperaturą i niższym ciśnieniem ciepłej wody.

Awaria w części elektrycznej zakładu nastąpiła ok. godz. 18:00, a jej przyczyna leżała poza elektrociepłownią – informowała rzeczniczka spółki PGNiG Termika (do której należy elektrociepłownia) Barbara Gorzelak.

Usuwanie skutków awarii


Około godziny 20 w czwartek stopniowo rozpoczęło się podnoszenie parametrów wody sieciowej.

– Parametry wody sieciowej przywrócono do normy w piątek o godz. 7.45 – poinformowała w piątek rano Gorzelak. Jak podkreśliła, nie ma już żadnych zakłóceń w dostawach ciepła do odbiorców. Elektrociepłownia Żerań jest druga co do wielkości, po Elektrociepłowni Siekierki, pod względem ilości wytwarzanego ciepła dla mieszkańców Warszawy. Działa od 1954 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej