RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pociąg potrącił 14-latkę. Dziewczynka nie żyje

Trwa ustalanie przyczyny i okoliczności wypadku (fot.  PAP/Paweł Supernak, zdjęcie ilustracyjne)
Trwa ustalanie przyczyny i okoliczności wypadku (fot. PAP/Paweł Supernak, zdjęcie ilustracyjne)

W Zielonej Górze Przylepie pociąg osobowy śmiertelnie potrącił 14-letnią dziewczynkę. Trwa ustalanie przyczyny i okoliczności wypadku, ruch pociągów został wstrzymany – poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Śmiertelne zderzenie czołowe na zakopiance. Rannych zabrał śmigłowiec

Na drodze krajowej nr 7, czyli popularnej zakopiance, w miejscowości Krzeczów doszło w czwartek do śmiertelnego wypadku. Droga jest zablokowana w...

zobacz więcej

Zgłoszenie o potrąceniu wpłynęło do służb w czwartek, krótko przed godz. 18. Nastolatka została potrącona przez pociąg PKP Intercity relacji Świnoujście – Kraków. Była reanimowana, ale nie udało się jej uratować.

Z wstępnych ustaleń wynika, że dziewczynka najprawdopodobniej znalazła się na torach w miejscu, gdzie nie ma wyznaczonego przejścia bądź przejazdu.

– Na miejscu pracują policjanci, którzy prowadzą oględziny i inne czynności pod nadzorem prokuratora. Maszynista pociągu jest trzeźwy. Z wstępnych ustaleń wynika, że był to nieszczęśliwy wypadek – powiedziała Stanisławska. 


Jak poinformował rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec w związku z wypadkiem ruch pociągów między Czerwieńskiem a Zieloną Górą został wstrzymany na dwie godziny. Dla pasażerów pociągu biorącego udział w zdarzeniu jest rozważane wprowadzenie komunikacji zastępczej.

Przeczytaj też: Zginął mężczyzna potrącony przez pociąg. Tragedia w Warszawie

źródło:

Zobacz więcej