RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Apel premiera: Poinformujmy bliskich nam seniorów o rejestracji na szczepienia

Seniorzy mają do wyboru niemal sześć tysięcy przychodni (fot. Eva Marie Uzcategui Trinkl/Anadolu Agency via Getty Images)
Seniorzy mają do wyboru niemal sześć tysięcy przychodni (fot. Eva Marie Uzcategui Trinkl/Anadolu Agency via Getty Images)

Warto zapoznać się i zapisać te daty w swoim kalendarzu oraz poinformować o nich bliskich nam seniorów. Rejestracja w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 rusza już jutro – wskazał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku, publikując grafiki z datami ruszających w piątek szczepień przeciwko COVID-19.

To miał być „plan top secret”. Dyrektor programowy TVN planuje serial specjalnie „pod Jandę”

Dyrektor programowy TVN Edward Miszczak „poprosił scenarzystów współpracujących ze stacją, by zaczęli myśleć o serialu pisanym specjalnie pod...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Od piątku osoby powyżej 80 lat mogą zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Do wyboru mają niemal sześć tysięcy przychodni, w których od 25 stycznia będą odbywać się szczepienia. Termin można zarezerwować telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień. Tydzień później ruszą zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat. Szczepienia dla seniorów rozpoczną się 25 stycznia.

Seniorzy po osiemdziesiątce od 15 stycznia mogą zarejestrować się na szczepienie na trzy sposoby: telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień.

Aby zarejestrować się telefonicznie, należy skontaktować się z całodobową i bezpłatną infolinią dostępną pod numerem 989. Seniorzy mogą sami skontaktować się z infolinią lub może ich zapisać ktoś bliski z rodziny.

Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który później zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Podczas rejestracji będzie można wybrać dokładny termin i miejsce szczepienia (nie trzeba szczepić się w miejscowości, gdzie jesteśmy zameldowani - można wybrać dowolny punkt).

Warto zapoznać się i zapisać te daty w swoim kalendarzu oraz poinformować o nich bliskich nam seniorów. Rejestracja w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19 rusza już jutro! ��������

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Czwartek, 14 stycznia 2021
Seniorzy mogą również zarejestrować się online przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. W takim przypadku system automatycznie zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień blisko adresu pacjenta. Jednak również w tym przypadku senior będzie mógł wybrać inną datę i lokalizację szczepienia, wystarczy, że skorzysta z dostępnej wyszukiwarki i wskaże dogodną dla siebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji senior otrzyma powiadomienie SMS. Kolejne przypomnienie o szczepieniu będzie wysłane dzień przed planowanym terminem. 

Czytaj także: Od piątku możesz się zapisać na szczepienie przeciwko COVID-19. Zobacz jak

Uwaga - aby skorzystać z rejestracji online, trzeba mieć Profil Zaufany. Osoby, które dotychczas go nie założyły, powinny skontaktować się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.

Seniorzy mogą również zarejestrować się na szczepienie, kontaktując się z wybranym punktem szczepień. Takich miejsc od 15 stycznia będzie niemal 6 tys. Ich lista jest na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien.

źródło:
Zobacz więcej