RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zaspy w Czechach. Ostrożna jazda zalecana na autostradzie D1 [WIDEO]

Kolejne opady śniegu zasypały Czechy. Pracownicy, którzy odśnieżają drogi w całym kraju, ostrzegają przed niesprzyjającymi warunkami i nawołują kierowców do zachowania ostrożności. Śnieg i wiatr nadal ograniczają ruch drogowy. Do takich sytuacji dochodzi szczególnie na terenach górskich i w regionie Kraju Wysoczyny. Tam tworzą się też zaspy śnieżne.

Setki bezdomnych uchodźców na mrozie. ONZ alarmuje o zagrożeniu [WIDEO]

Setki uchodźców marznie w mieście Bihać w Bośni i Hercegowinie z powodu silnych opadów śniegu i mrozu. Organizacje pomocowe mówią o katastrofie...

zobacz więcej

W Karkonoszach na terenie Czech w ciągu ostatniej doby spadło ok. 30 cm śniegu, a w Kraju libereckim do 20 cm. Meteorolodzy nadal ostrzegają przed możliwymi śnieżycami do nocy z czwartku na piątek na obszarach wyżej położonych. Według prognoz zaspy śnieżne mogą się tworzyć zwłaszcza w Karkonoszach, w górach Izerskich i w Rudawach.

Utrudnienia z powodu opadów śniegu pojawiły się także na autostradzie D1. Droga została posypana solą i trasa jest już przejezdna, ale kierowcy nadal muszą ostrożnie prowadzić pojazdy. 

Zobacz także: Rekordowe opady śniegu w Stanach Zjednoczonych.


źródło:
Zobacz więcej