RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Język z rynsztoka”. Lawina komentarzy po seksistowskim wpisie dziennikarza „GW”

„Lizała, lizała to i dolizała” – napisał dziennikarz „Gazety Wyborczej” (fot. YouTube/ Radio TOK FM)
„Lizała, lizała to i dolizała” – napisał dziennikarz „Gazety Wyborczej” (fot. YouTube/ Radio TOK FM)

„Lizała, lizała to i dolizała” – napisał dziennikarz „Gazety Wyborczej” w mediach społecznościowych, komentując w ten sposób nową posadę Elżbiety Chojny-Duch. To już kolejny wulgarny komentarz tego dziennikarza odnoszący się do kobiety. W zeszłym roku w niewybrednych słowach pisał o małopolskiej kurator oświaty Barbarze Nowak.

List czytelniczki skasowany przez „Wyborczą”. Publikujemy jego treść w całości

W poniedziałek wieczorem na stronie internetowego wydania „Gazety Wyborczej” opublikowano list czytelniczki, która opisywała mniejszości seksualne...

zobacz więcej

„Nie tylko Paweł Mucha został ostatnio doradcą prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego. Według naszych informacji posadę w banku centralnym otrzymała także prof. Elżbieta Chojna-Duch, która zeznawała niedawno przed powołaną przez PiS komisją ds. luki VAT” – poinformowała w czwartek „Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „Prof. Elżbieta Chojna-Duch znalazła azyl w NBP”.

Tekst udostępnił na swoim profilu w mediach społecznościowych dziennikarz gazety Paweł Wroński, opatrując go wulgarnym komentarzem. „Lizała, lizała to i dolizała” – napisał.

Pod wpisem pojawiła się lawina komentarzy. „Język z rynsztoka” – napisał dziennikarz TVP Grzegorz Kuczyński. „Żenujący komentarz, (...) potem będą mówili, że »wspierają kobiety«”; „(...)w następnym tweecie będzie sadził kocopoły o hejcie i podzieleniu Polski”; „dziennikarstwo... z tej prawilnej strony, o prawa kobiet walczącej...”; „co za obrzydliwy seksista”; „ręce nie mają gdzie opaść” – ubolewali w kolejnych wpisach internauci.

Atak na małopolską kurator


To kolejna już sytuacja, że Paweł Wroński w wulgarnych słowach odnosi się do kobiet zajmujących publiczne stanowiska. Rok temu w niewybrednych słowach pisał o małopolskiej kurator oświaty Barbarze Nowak.

Odnosząc się do fakenewsowego tekstu pt. „Masturbacja jest niezgodna z prawem – twierdzi kurator oświaty”, zamieszczonego w krakowskim wydaniu „GW”, dziennikarz stwierdził, że Nowak jest „egzemplarzem po prostu niedozamasturbowania”. Również wówczas swoim wpisem wywołał burzę.

źródło:
Zobacz więcej