RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Związek zawodowy Trzaskowskiego? „Będzie znów słomiany zapał” [WIDEO]

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdradził, że zapowiadany przez niego związek zawodowy ma już statut i jest potrzebny, bo przedsiębiorcy protestują przeciwko rządowym obostrzeniom. – Próbuje ruszyć z kolejną już inicjatywą. Uśmiecham się, bo miał być ruch, wcześniej partia, teraz związek zawodowy. Będzie znów słomiany zapał. Znając lenistwo Trzaskowskiego, to jest to jedynie zapowiedź czegoś wielkiego, a tak naprawdę nic z tego nie powstanie. Poza tym związki zawodowe są dla pracowników, a nie przedsiębiorców – powiedział tvp.info poseł PiS Robert Telus.

Trzaskowski tłumaczy się po krytyce Schetyny. „W PO trwa wojna o dowodzenie” [WIDEO]

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował, że w czasie pandemii trudno pracować, więc „Wspólna Polska” przystąpi do realizacji priorytetów...

zobacz więcej

Robert Telus z PiS: Trzaskowski i opozycja próbują wykorzystać każde niezadowolenie ludzi z powodu pandemii


Politycy Zjednoczonej Prawicy podejrzewają, że nowy projekt Rafała Trzaskowskiego ma wykorzystywać niezadowolenie przedsiębiorców w związku ze stosowanymi na całym świecie obostrzeniami pandemicznymi. Tym samym prezydent Warszawy mógłby dla Platformy Obywatelskiej pozyskać sympatię m.in. przedsiębiorców bliskich Konfederacji, takich jak Sebastian Pitoń z Podhala, który twierdzi, że koronawirus to lekka i przyjemna choroba. – Trzaskowski i cała opozycja próbują wykorzystać każde niezadowolenie ludzi spowodowane pandemią. Pamiętamy jak niedawno po zamknięciu cmentarzy opozycja mocno wspierała tych, którzy handlowali kwiatkami. W momencie, kiedy dostali oni bardzo wysokie odszkodowanie, to się skończyło – przypomniał poseł Telus z PiS.

Rafał Trzaskowski o związku zawodowym: Przedsiębiorcy protestują przeciwko rozporządzeniom rządu


Na temat zapowiadanego parę miesięcy temu związku zawodowego Nowa Solidarność prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski mówił w rozmowie z TOK FM. „Mamy już opracowany statut związku. Obecnie organizujemy ludzi, którzy będą nam pomagać związek organizować, a później będą namawiać ludzi, żeby w nim partycypowali. Dzisiaj widać, że przedsiębiorcy protestują przeciwko rozporządzeniom rządowym, bardzo wiele osób znajduje się w krytycznej sytuacji, bez pracy” – zdradził swoje zamiary prezydent Warszawy. Trzaskowski tłumaczył się też z małej aktywności jego ruchu obywatelskiego Wspólna Polska. „Nie tworzę partii politycznej, która będzie codziennie, co tydzień reagować na bieżące wydarzenia polityczne” – stwierdził. Niedawno były szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna wyraził przekonanie, że „tego projektu dzisiaj nie ma”.

Zobacz także: Schetyna uderzył w Trzaskowskiego. Nerwowa reakcja prezydenta Warszawy

Jarosław Urbaniak z KO: Związki zawodowe czasami obejmują pracodawców


– Niezadowolenie polskiego społeczeństwa z tego, co się dzieje w pandemii, jest ogromne. Skupiłbym się na faktach, a nie na prognozowaniu, co kto będzie robił. Problemów jest cały ogrom. Rząd sp***przy wszystko, co jest do sp***przenia, a nawet jeszcze trochę więcej. Przecież mamy nawet ostatnio doniesienia, że szczepienia są zbyt krótkimi igłami robione, brakuje igieł do szczepień – wyjaśnił sens powoływania związku poseł Koalicji Obywatelskiej Jarosław Urbaniak. Czy związki zawodowe nie powinny skupiać pracowników zamiast pracodawców? – Historia i Polski, i świata pokazuje, że związki zawodowe, jak zwał tak zwał, pracodawców też czasami obejmują. Są takie rządy, które zapominają o pracodawcach i w przypadku rządu PiS-u też mamy taką sytuację. Czy to się będzie nazywało związek zawodowy, czy to się będzie nazywało inaczej, przedsiębiorcy będą się jednoczyć – odpowiedział Urbaniak.

Jan Mosiński z PiS: Związek zawodowy ma podratować upadający projekt „Wspólna Polska”


– Pan Jarosław Urbaniak jest chyba ostatnim, który może mówić o sp***przeniu czegokolwiek. Przecież jako prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, miasta w moim okręgu wyborczym, do błyskotliwych nie należał. Związek zawodowy założony przez liberała to jakiś chichot historii. Pierwsze słyszę, żeby człowiek o tak nieprzychylnych pracownikom poglądach zakładał związek zawodowy. Pytanie, ile w tej „Nowej Solidarności” będzie faktycznych pracowników, a ile pracowników warszawskiego ratusza. Czy oni się będą zapisywali, żeby uniknąć problemów z przełożonymi? Poza tym, mało eleganckie i chamskie jest nawiązywanie tego związku, czy nie związku „Nowa Solidarność” do idei prawdziwej „Solidarności”. Kto jak kto, ale Rafał Trzaskowski nie ma do tego najmniejszego prawa. Bez wątpienia ta nowa organizacja ma podratować upadający projekt „Wspólna Polska” – skomentował poseł PiS Jan Mosiński.

Trzaskowski o Wspólnej Polsce: Musimy robić to, co PiS

PiS z sukcesem wykorzystywał bardzo wiele instrumentów i my musimy robić to samo, jeśli myślimy o odsunięciu prawicy od władzy – mówi Rafał...

zobacz więcej

Joanna Senyszyn z SLD: Nie wiadomo, jakiego rodzaju ruch zakłada Trzaskowski i czemu ma służyć


– Prezydent Warszawy ma tyle pracy w swoim mieście, że może powinien założyć związek zawodowy prezydentów i burmistrzów. W październiku Rafał Trzaskowski chciał stworzyć „Nową Solidarność”, ale z samozatrudnionymi i tymi, którzy pracują na umowach śmiechowych. Chyba mu się coś odmieniło, skoro teraz chciałby z pracodawcami. Myślę, że takie miotanie się po scenie nawet nie politycznej, ale pracowniczej niczego dobrego nie przyniesie. Twierdzi, że cały czas działa w Platformie Obywatelskiej. W ogóle więc nie wiadomo, jakiego rodzaju ruch zakłada i czemu ten ruch ma służyć – mówiła posłanka Lewicy Joanna Senyszyn.

Zobacz także: Przyszłość Trzaskowskiego? „Prognoza pogody lub serwis informacyjny” [WIDEO]

Hanna Gill-Piątek z Polski 2050: Niech Trzaskowski pomoże najpierw przedsiębiorcom z Warszawy


– To jest jakaś dziwna konstrukcja. Prezydent Warszawy powinien zdecydować się, czy chce być Szymonem Hołownią i budować szeroki ruch społeczny, który my zbudowaliśmy, czy Pawłem Tanajno i zwracać się do przedsiębiorców pokrzywdzonych w Covidzie. Nie widać tutaj konsekwencji. Jest wiele działań w Warszawie, takich jak nadzór nad rozruchem nieczynnego w tej chwili Szpitala Południowego czy opieka nad przedsiębiorcami warszawskimi poszkodowanymi w koronawirusie, które Rafał Trzaskowski ma do wykonania na miejscu – argumentowała Hanna Gill-Piątek, posłanka Polski 2050 Szymona Hołowni.

Krzysztof Paszyk z PSL: Ruch Trzaskowskiego to już miniona melodia


– Odnoszę takie wrażenie, że ruch Rafała Trzaskowskiego to już miniona melodia. Nie sądzę, żeby jakiekolwiek inicjatywy, które będą podejmowane przez niego, cieszyły się jakąkolwiek skutecznością. Wydaje się dzisiejsza polityka dzieje się przede wszystkim w parlamencie wśród środowisk tam obecnych. Z tymi pozaparlamentarnymi inicjatywami jest gorzej. Rafał Trzaskowski miał swoje 5 minut zaraz po wyborach prezydenckich. Niestety je zmarnował. Ja mam takie wrażenie – stwierdził poseł PSL Krzysztof Paszyk.

Tomasz Rzymkowski z PiS: Dla przedsiębiorców są związki przedsiębiorców, a nie zawodowe


– Rafał Trzaskowski będzie próbował zaistnieć na polskiej scenie politycznej, ale zobaczymy z jakim skutkiem. Obserwując tylko przez ostatnich kilka miesięcy wydarzenia można odnieść wrażenie, że nie należy do ludzi zbyt pracowitych. Jego ruch obywatelski miał powstać zaraz po kampanii prezydenckiej, finalnie powstał późną jesienią. Tego entuzjazmu jednak ani nie widać, ani nie słychać, ani nie czuć. Jeżeli chodzi o przedsiębiorców, to bardziej widziałbym tu jednak związek przedsiębiorców jakiejś konkretnej branży. Może to będzie związek pracowników administracji samorządowej z racji na to, że Rafał Trzaskowski sam jest samorządowcem – ironizował poseł PiS Tomasz Rzymkowski.

źródło:
Zobacz więcej