RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sobolewski o Emilewicz: To było bardzo nierozważne działanie

Jadwiga Emilewicz (fot. PAP/Marcin Obara)
Jadwiga Emilewicz (fot. PAP/Marcin Obara)

Z punktu widzenia etycznego można było tej sytuacji uniknąć, było to bardzo nierozważne działanie - ocenił w czwartek szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Odniósł się w ten sposób do doniesień, że b. wicepremier Jadwiga Emilewicz korzystała wraz z synami ze stoku narciarskiego.

Kiedy odporność zbiorowa w Polsce? Niedzielski o „realnym scenariuszu”

Do tej pory na ponad 250 tysięcy zaszczepionych osób odnotowano 37 niepożądanych odczynów poszczepiennych, w tym jeden ciężki – przekazał na...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Portal tvn24.pl napisał w środę, że trzech synów byłej wicepremier wzięło udział w zgrupowaniu narciarskim jak zawodowi sportowcy, choć nie mieli licencji, które do tego uprawniają. Jak pisze portal, licencje pojawiły się w wykazie Polskiego Związku Narciarskiego dopiero po tym, gdy dziennikarze tvn24.pl zadali o nie pytania. Do grupy osób uprawnionych do korzystania ze stoku została dopisana też sama Emilewicz.

Była wicepremier zapewniła w oświadczeniu, że w żaden sposób nie naruszyła rządowych wytycznych i rozporządzenia o zamknięciu stoków, a jej synowie trenują narciarstwo alpejskie, posiadają licencje narciarskie i przebywali w Suchem na szkoleniu przygotowującym do zawodów.

Sobolewski: Można było tego uniknąć


Sobolewski pytany w Radiu Plus o tę sytuację stwierdził, że z prawnego punktu widzenia Emilewicz ma rację. – Natomiast z punktu widzenia etycznego można było tej sytuacji uniknąć – ocenił.

Było to bardzo nierozważne działanie, szczególnie w sytuacji, gdy prosimy o to, aby jednak w tym trudnym okresie powstrzymać się od działań, które mogą spowodować rozwinięcie się (liczby) zakażeń koronowirusem w Polsce – powiedział Sobolewski.

Zamknięcie stoków narciarskich


Od 28 grudnia ub.r., początkowo do 17 stycznia 2021 r., zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa - m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Obostrzenia zostały w poniedziałek przedłużone do 30 stycznia.

Czytaj także: Emilewicz: W żaden sposób nie naruszyłam rządowych wytycznych 

Zgodnie z rozporządzeniem dotyczącym obostrzeń prowadzenie przez przedsiębiorców i inne podmioty działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne wyłącznie w przypadku sportu zawodowego i organizowania współzawodnictwa bez udziału publiczności.

źródło:

Zobacz więcej