RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zwłoki Joanny znaleźli w walizce. Policja ma trop, ruszyła ogólnoeuropejska obława

Petras Zalynas poszukiwany jest w sprawie morderstwa Joanny B. (fot. met.police.uk)
Petras Zalynas poszukiwany jest w sprawie morderstwa Joanny B. (fot. met.police.uk)

Przed Wigilią Bożego Narodzenia w jednym z hosteli zachodniego Londynu dokonano makabrycznego odkrycia. W walizce znaleziono zwłoki kobiety. Jej tożsamość potwierdzili policjanci: to 41-letnia Joanna B. Po kilku tygodniach od tragedii w sprawie pojawiły się nowe fakty. Londyńska policja szuka mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą. To 50-letni Litwin Petras Zalynas.

Nie żyje „Krzykacz”, gwiazdor programu „Złomowisko”

W sylwestra, niespodziewanie zmarł Marek „Krzykacz” Pawłowski, znany z telewizyjnego programu „Złomowisko PL” – poinformowali twórcy programu i...

zobacz więcej

Ciało martwej Polki odnaleziono 18 grudnia w hostelu Pay and Sleep w Southall. Z ustaleń śledczych wynika, że Joannę B. po raz ostatni widziano żywą w piątek 13 listopada. Znajomi kobiety, mieszkający w tej samej placówce, myśleli, że wyjechała.

Po pięciu tygodniach nieobecności lokatorki zaniepokoił ich odór unoszący się w korytarzach hostelu. W jednym z pokoi pracownik obiektu znalazł walizkę, a w niej – upchane zwłoki.

Przyczyna śmierci Polki nieznana


Śledztwo nie wyjaśniło przyczyn śmierci 41-letniej Polki. Nie wiadomo było także, z kim spotkała się przed tragedią. Media informowały o partnerze, który „zniknął” w niewyjaśnionych okolicznościach.

Zobacz także: Zabił 13-letnią Patrycję dzień przed 15. urodzinami. Nie będzie ukarany

Po kilku tygodniach śledztwa funkcjonariusze Metropolitan Police (londyńskiej policji) poinformowali o nowych faktach w sprawie. W wydanym oświadczeniu zwracają się do obywateli, głównie pochodzących ze społeczności litewskiej w Londynie.

Petras Zalynas poszukiwany w związku ze śmiercią Joanny B.


Petras Zalynas to zidentyfikowany przez nas mężczyzna , z którym musimy porozmawiać, aby dowiedzieć się, co stało się z Joanną” – mówi cytowany w komunikacie detektyw Wayne Jolley z wydziału zabójstw.

13-letnia Patrycja z Bytomia została brutalnie zamordowana. Sprawcą miał być 15-latek

13-letnia Patrycja, która zaginęła we wtorek wieczorem, została prawdopodobnie zamordowana. Ciało dziewczynki znaleziono dzisiaj na terenie...

zobacz więcej

Zdaniem śledczych 50-letni Litwin może mieć związek z zabójstwem Polki.

Brytyjska policja rozpoczęła współpracę z europejskimi krajami, ponieważ Zalynas mógł uciec z Wysp. Jak podaje „The Sun”, poszukiwany prawdopodobnie przebywa w Niemczech.

Kontakt z londyńską policją


Funkcjonariusze apelują do osób, które widziały poszukiwanego lub mogą mieć informacje na temat jego miejsca pobytu. Można je przekazać anonimowo pod numerem telefonu (+44) 800 555 111 lub kontaktując się z terytorium Wielkiej Brytanii z infolinią 101.

źródło:
Zobacz więcej