RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lewicowy przewrót warszawskiej radnej KO. Partia wyciągnęła konsekwencje

Agata Diduszko-Zyglewska chce budować z Robertem Biedroniem „silną” lewicę (fot. arch. PAP/Rafał Guz)

Szef klubu Koalicji Obywatelskiej w warszawskiej Radzie Miasta złożył wniosek o odwołanie Agaty Diduszko-Zyglewskiej z funkcji przewodniczącej komisji kultury. Powód? Radna związała się z partią Roberta Biedronia.

„Bardziej cenię Margot niż Karola Wojtyłę”. Wpis spodobał się warszawskiej radnej

Warszawska radna Agata Diduszko-Zyglewska „polubiła” na Twitterze kontrowersyjny wpis. „Bardziej cenię Margot niż Karola Wojtyłę” – napisał jeden z...

zobacz więcej

„Nie mam wątpliwości, zwłaszcza w świetle ostatnich wydarzeń, że w Polsce trzeba zbudować silną nowoczesną lewicę” – mówiła „Wyborczej” w październiku minionego roku Agata Diduszko-Zyglewska.

Z Inicjatywy Polskiej i KO do Wiosny Biedronia


Choć nie należała do Platformy Obywatelskiej, to z list KO dostała się do Rady Warszawy w 2018 roku, popierana przez Inicjatywę Polską Barbary Nowackiej.

Pod koniec października 2020 roku zdecydowała się przejść do partii Roberta Biedronia.

„To pierwsza warszawska, wiosenno-lewicowa radna w naszych szeregach” – ogłaszała transfer Wiosna w mediach społecznościowych.


Zobacz także: Burza po wpisie Diduszko-Zyglewskiej o Jezusie i marszu równości

Koalicja Obywatelska zabiera stanowisko


Na czwartkowej sesji Rady Warszawy szef klubu KO złożył wniosek o odwołanie Agaty Diduszko-Zyglewskiej z funkcji przewodniczącej komisji kultury.

– Wstąpiła do partii Wiosna, która nie współtworzy Koalicji Obywatelskiej. Uważamy, że w tej sytuacji potrzebna jest zmiana na stanowisku przewodniczącej. Proponujemy, by stanowisko to objęła Agnieszka Wyrwał – argumentował Szostakowski, cytowany przez „Wyborczą”.

źródło:
Zobacz więcej