RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Matka z dzieckiem błagała o ratunek na Twitterze. Nie żyje osiem osób

Ewakuowano 90 osób, jednak nie wszystkich udało się uratować (fot. Russian Emergencies Ministry\TASS via Getty Images)

Nie żyje sześcioletnie dziecko i jego matka, która w mediach społecznościowych apelowała o pomoc podczas pożaru dziewięciopiętrowego budynku w Jekaterynburgu w Rosji. W sumie w tragedii życie straciło osiem osób, których – mimo zaangażowania kilkudziesięciu strażaków – nie udało się uratować z płomieni.

Skandal na Wyspach. Paczki dla dzieci z ubogich rodzin: dwie marchewki, dwa ziemniaki...

Jako „haniebną” określił premier Boris Johnson zawartość paczek żywnościowych dla uczniów z ubogich rodzin. Sprawa wywołała w Wielkiej Brytanii...

zobacz więcej

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło nad ranem we wtorek. Gdy strażacy dotarli do budynku, paliło się mieszkanie na drugim piętrze, ale cały budynek był wypełniony gęstym dymem – natychmiast przystąpiono do ewakuacji mieszkańców.

Dziewięć specjalistycznych jednostek straży pożarnej ewakuowało 90 osób.

Dramatyczny apel na Twitterze


Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji , na które powołuje się agencja RIA Nowosti, wśród ofiar jest 38-letnia Natalia i jej sześcioletnia córka Vera. Ofiara przez kilkanaście minut wzywała pomoc, publikując wpisy na Twitterze:

„Pomocy. Płoniemy. Wezwijcie strażaków. Jestem zamknięta z dzieckiem. Mieszkanie na dole płonie, dusimy się. Na dziewiątym piętrze umieramy” – zdołała napisać kobieta.

Śledczy badają przyczyny tragedii


Śledczy ustalają tożsamość innych ofiar pożaru. W sumie zginęło osiem osób.

Wśród przyczyn tragedii rosyjskie służby wstępnie wskazują nieostrożne obchodzenie się z ogniem, zwarcie instalacji elektrycznej lub awarię sprzętu.

źródło:
Zobacz więcej