RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kibice na igrzyskach w Tokio. Kiedy decyzja?

Pierwotnie igrzyska w Tokio miały odbyć się w sierpniu zeszłego roku (fot. Ahmet Furkan Mercan/Anadolu Agency via Getty Images)
Pierwotnie igrzyska w Tokio miały odbyć się w sierpniu zeszłego roku (fot. Ahmet Furkan Mercan/Anadolu Agency via Getty Images)

– Decyzja, czy igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się latem z udziałem kibiców, czy bez nich, zapadnie w ciągu dwóch miesięcy – powiedział przewodniczący komitetu organizacyjnego imprezy Yoshiro Mori w wywiadzie udzielonym agencji Kyodo News.

Koronawirus i ludobójstwo. Jak Tokio traciło igrzyska olimpijskie

Tokio szykowało się już do przyjęcia olimpijczyków. Choć sytuacja była napięta, Międzynarodowy Komitet Olimpijski potwierdził, że to Japonia ugości...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Organizatorzy zdają sobie sprawę, że wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej w Japonii, a ta od początku roku się pogarsza.

– Myślę, że w okolicach lutego-marca będziemy musieli podjąć bardzo trudną decyzję dotyczącą kibiców – powiedział Mori.

W środę premier Yoshihide Suga ogłosił rozszerzenie obowiązującego już w Tokio stanu wyjątkowego (wprowadzonego w ubiegłym tygodniu) na siedem kolejnych prefektur.

Obejmuje on już 11 prefektur, w których mieszka ponad połowa ludności kraju i które odpowiadają za 60 proc. jego gospodarki.

Kibice na igrzyskach w Tokio. Cudzoziemcy mają zrobić testy. A szczepienia?

Zagraniczni kibice będą mogli przylecieć do Tokio na letnie igrzyska olimpijskie – poinformowali organizatorzy. Warunkiem nie będzie zaszczepienie...

zobacz więcej

Ma obowiązywać do 7 lutego. Łączna liczba zakażeń koronawirusem wykrytych w Kraju Kwitnącej Wiśni przekroczyła 300 tys.

Za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej igrzysk sprzedanych zostało około 4,48 mln biletów, zaś na paraolimpiadę - 970 tys.

Japończycy nie chcą igrzysk


Jedynie 810 tys. fanów z Japonii zrezygnowało w ostatnim miesiącu z zatrzymania wejściówek i zażądało zwrotu pieniędzy. Prognozy ekonomistów przed igrzyskami mówiły o zyskach ze sprzedaży biletów w wysokości 90 mld jenów, tj. około 727 mln euro.

Tymczasem Japończycy domagają się odwołania lub przełożenia igrzysk. Z sondażu „Kyodo News” wynika, że 35,3 proc. osób skłania się ku odwołaniu igrzysk, a 44,8 uważa, że termin rywalizacji olimpijskiej powinien zostać znów przesunięty.

źródło:

Zobacz więcej