RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pomoc kombatantom w czasie pandemii. PFN wspiera bohaterów

Organizatorem akcji jest Fundacja Nie Zapomnij O Nas (fot.TT/Nie zapomnij o nas)
Organizatorem akcji jest Fundacja Nie Zapomnij O Nas (fot.TT/Nie zapomnij o nas)

Nie ustają działania związane ze wsparciem i pomocą dla kombatantów Armii Krajowej w całej Polsce. W związku z obecnym zagrożeniem, jakie stanowi druga fala epidemii koronawirusa, zarząd Polskiej Fundacji Narodowej podjął decyzję o kontynuowaniu korpusu rehabilitacyjnego dla bohaterów II wojny światowej oraz akcji dostarczania ciepłych posiłków w porze obiadowej – mówi portalowi tvp.info rzecznik PFN Temistokles Brodowski.

Walka z epidemią koronawirusa. PFN wsparła szereg przedsięwzięć

Polska Fundacja Narodowa wsparła do końca 2020 r. kilkadziesiąt przedsięwzięć w walce z koronawirusem – poinformował Temistokles Brodowski,...

zobacz więcej

Ponad 200 zasłużonych seniorów nadal otrzymuje ciepłe posiłki w porze obiadowej, a grupa ponad 30 najbardziej potrzebujących ma przeprowadzane zabiegi rehabilitacyjne w miejscu zamieszkania. Ze względu na wiek, należą oni do grupy najwyższego ryzyka.

„Dowód troski i szacunku”


„Wspieramy szczególne osoby, autorytety, które poprzez swoją postawę patriotyczną stanowią dla zbiorowości młodzieży wzór do naśladowania. Konkretna pomoc związana z ciepłymi posiłkami, a przede wszystkim rehabilitacją posiadają wielowymiarową wartość. Jest to zarówno realna pomoc dla kombatantów, osób z grupy najwyższego ryzyka, ale także wyraz wdzięczności i uszanowanie poświęcenia związanego z walką o Niepodległą. To także dowód naszej troski i szacunku dla biografii pokolenia, które naucza samopoświęcenia” – powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Fundacji dr Marcin Zarzecki.

„Dzięki podjętym działaniom ograniczamy konieczność opuszczania przez Seniorów domów i przebywania w miejscach zwiększających ryzyko zakażenia a przeprowadzane rehabilitacje znacznie wpływają na poprawę stanu zdrowia oraz ogólnego samopoczucia kombatantów II wojny światowej”– dodaje Michał Góras, wiceprezes PFN.

Projekt ma na celu poprawę stanu zdrowia kombatantów II wojny światowej, który uległ znacznemu pogorszeniu podczas pandemii wywołanej koronawirusem. Jak wyjaśnia w rozmowie z portalem tvp.info Temistokles Brodowski z PFN, brak odpowiedniej ilości ruchu, spowodowany obostrzeniami i troską o bezpieczeństwo osób z grupy najwyższego ryzyka stał się przyczyną coraz gorszego stanu zdrowia bohaterów.

– Druga edycja akcji „#ObiadyDlaBohaterów” trwa od 3 listopada ubiegłego roku. Każdego dnia posiłki docierają do ponad 200 kombatantów w całym kraju. Do czwartku, 14 stycznia, dostarczymy w sumie ponad 7000 posiłków – mówi nam Brodowski. Projekt potrwa przynajmniej do końca marca. Partnerami akcji oprócz PFN są Kancelaria Prezydenta RP, Fundacja KGHM Polska Miedź, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, a organizatorem Fundacja Nie Zapomnij O Nas.

źródło:
Zobacz więcej