RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Jak pomóc seniorom w rejestracji na szczepienie? Wiceminister wyjaśnia

Najnowsze

Popularne

Już o północy startuje rejestracja na szczepienia osób powyżej 80. roku życia. Na antenie TVP1 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wyjaśniał, że seniorzy mają kilka możliwości rejestracji i dotarcia na szczepienie. Gość programu „Kwadrans polityczny” wskazał też, w jaki sposób rodzina może pomóc starszym krewnym w zapisaniu się na zabieg.

Leszek Miller „nie odpokutuje” szczepionki? „Arogancja starego komunisty” [WIDEO]

Leszek Miller nerwowo zareagował na sugestię ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, żeby osoby zaszczepione poza kolejnością, wśród nich właśnie...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W piątek o północy rozpoczyna się rejestracja na szczepienia seniorów 80+, natomiast 22 stycznia na szczepienie będą mogły zapisywać się osoby, które skończyły 70 lat – szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia.

Ponadto od 15 stycznia każdy, kto skończył 18. rok życia, będzie mógł online zgłosić chęć zaszczepienia się.

Zapisy na szczepienia seniorów


Waldemar Kraska w TVP1 mówił o trzech możliwościach rejestracji. Pierwszy z nich to infolinia pod numerem telefonu 989.

– Jestem spokojny o to, że dodzwonimy się na tę infolinię. Rusza o północy, jest infolinią całodobową, bezpłatną, gdzie możemy zarejestrować się na pierwsze szczepienie przeciwko koronawirusowi – wyjaśnił wiceszef resortu zdrowia. Polityk podkreślił, że nie jest to jedyna metoda: zarejestrować można się także online – za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta, a także bezpośrednio w punkcie szczepień.

Zobacz takze: Rząd pokazał harmonogram szczepień w Polsce w pierwszym kwartale

Zakażone SARS-CoV-2 częściej rodzą dzieci przed czasem

Przedwczesne porody są częstsze u kobiet zakażonych SARS-CoV-2 w porównaniu z odsetkami w ogólnej populacji ciężarnych – wynika z analizy danych z...

zobacz więcej

Ta ostatnia opcja może być wygodna dla osób starszych, które w cyfrowym świecie radzą sobie gorzej. Także tutaj można im pomóc.

Jak zarejestrować członka rodziny?


– Nie musimy się rejestrować osobiście, mogą to zrobić za nas nasze dzieci, wnukowie, więc to bardzo prosta metoda rejestracji – wyjaśnił Kraska.

Także poprzez infolinię kilkuset zatrudnionych konsultantów pomoże znaleźć dogodny termin oraz punkt szczepień najbliższy dla miejsca zamieszkania. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej