RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nieznana rozmowa Tuska z synem. „Był szczery; powiedział, co myślał” [WIDEO]

To nie tylko kwestia afery Amber Gold, afer paliwowych czy vatowskich – mówił w TVP Info wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń, komentując pokazany przez Telewizję Polską film Sylwestra Latkowskiego „Taśmy Amber Gold. Układ trójmiejski nie umiera nigdy”. Pojawiła się w nim nieznana wcześniej relacja Michała Tuska, syna byłego premiera, z rozmowy z ojcem. Zdaniem Sobonia Donald Tusk „był szczery”.

„Obraz państwa i instytucji wyłaniający się ze sprawy Amber Gold był dramatyczny”

Obraz państwa i instytucji, jaki wyłaniał się ze sprawy Amber Gold, był dramatyczny – stwierdziła Małgorzata Wassermann (PiS), która kierowała...

zobacz więcej

Dużą część filmu stanowiły Latkowskiego stanowiły nagrania z przesłuchań przed komisją śledczą ds. Amber Gold byłych szefów ABW i CBA – Krzysztofa Bondaryka, Pawła Wojtunika, matki Katarzyny P., byłego ministra transportu w rządzie Donalda Tuska – Sławomira Nowaka oraz pracującego dla OLT Express syna byłego premiera – Michała Tuska.

„Taśmy Amber Gold”


To właśnie syn Tuska w rozmowie z Latkowskim wspomniał o rozmowie z ojcem, który miał mu powiedzieć, że „nie zna się na kolei, ale zna się na utrzymaniu władzy”. Zapowiadał też, że nie będzie w tej sprawie komisji śledczej – w czym akurat nie miał racji.

– Można by powiedzieć: ojcowska troska, gdyby nie chodziło o tego typu sytuację. Myślę, że Donald Tusk był szczery, powiedział, co myślał – skomentował nagranie Artur Soboń.
teraz odtwarzane
Film Latkowskiego. Syn byłego premiera o rozmowie z Donaldem Tuskiem

Soboń: To było możliwe tylko pod rządami PO i PSL


Wiceminister aktywów państwowych w programie „#Jedziemy” podkreślił, że afery jak Amber Gold były możliwe „tylko w warunkach, jakie stwarzało państwo pod rządami Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego”. Zdaniem polityka PiS film Latkowskiego i inne publikacje w tej sprawie przypominają o tym, w jaki sposób „pieniądze wypływały z państwa polskiego w latach, kiedy rządzili poprzednicy”.

– Nie tylko Amber Gold, ale też mafie paliwowe, mafie watowskie – zaznaczył Soboń.

Zobacz także: Latkowski mówi, że dostaje sygnały o fizycznym zagrożeniu. „Jesteśmy Rosją?”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej