SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Zobacz, jak zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19

Chętni po ukończeniu 18. roku życia mogą już zgłosić się na szczepienie przeciwko COVID-19. Można to zrobić przez infolinię telefoniczną pod numerem 989; przez stronę internetową pacjent.gov.pl lub osobiście w punkcie szczepień. Oba systemy zdalne zostały uruchomione o północy z czwartku na piątek.

Szczepienie adwokatów jak medyków? Znamy stanowisko Ministerstwa Sprawiedliwości

Podjęta przez władze warszawskiej adwokatury próba umiejscowienia adwokatów przed innymi zawodami prawniczymi czy też szczególnie zagrożonymi...

zobacz więcej

Pod numerem 989, pod którym można uzyskać informacje na temat programu szczepień, od piątku będzie można połączyć się z konsultantem, który zarejestruje pacjenta na szczepienie w konkretnym punkcie i konkretnym terminie.

E-rejestracja i infolinia ws. szczepień przeciwko COVID-19


Rejestracja jest też możliwa przez stronę pacjent.gov.pl. Oczywiscie, jest także możliwość osobistego zapisania się w punkcie szczepień zwykle w naszym POZ, z którego skorzystamy.

Infolinia jest dostępna pod numerem 989 – dla dzwoniących z zagranicy lub tych, których operator nie obsługuje numerów specjalnych – 22 62 62 989.

Infolinia ws. szczepień przeciwko COVID-19 – rozmowa z konsultantem


Telefonujący zostanie uprzedzony o nagrywaniu i przetwarzaniu danych. Jeśli etap szczepień dla telefonującego już się rozpoczął, dzwoniący powinien wybrać 1, podać imię, nazwisko, PESEL i numer kontaktowy. Konsultant zaproponuje najbliższe możliwe daty szczepienia w najbliższym możliwym punkcie i zapisze na wybrany termin. Po rozmowie rejestrujący się otrzyma wiadomość SMS z terminem i miejscem, w przeddzień szczepienia zostanie do niego wysłana wiadomość z przypomnieniem.

Fake news wp.pl o szczepieniach w CBA i ABW. Szef KPRM dementuje

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zdementował doniesienia o rozpoczęciu 25 stycznia szczepień w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym i Agencji...

zobacz więcej

Rejestracja na szczepienia z profilem zaufanym


E-rejestracja za pośrednictwem strony pacjent.gov.pl wymaga profilu zaufanego.

Rejestrujący się będzie musiał potwierdzić dane i zaakceptować regulamin. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień w pobliżu adresu podanego na koncie pacjenta.

Gdyby komuś żaden z zaproponowanych terminów nie odpowiadał lub pacjent chciałby zmienić lokalizację, dogodne miejsce i czas będzie można wskazać przez wyszukiwarkę.

Także w tym przypadku po dokonaniu rezerwacji pacjent otrzyma SMS z datą i miejscem szczepienia, a w przeddzień dostanie tą samą drogą przypomnienie.

źródło:
Zobacz więcej