RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Łupem kieszonkowców padło 28 tys. euro. Jeden został już zatrzymany

Pierwszy z kieszonkowców został już zatrzymany (fot. policja.waw.pl)

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali nietypowego kieszonkowca, któremu trafił się wyjątkowy łup. Razem z kompanem złodziej ukradł z marynarki gościa jednej z restauracji 28 tys. euro. Kieszonkowiec na „drugim etacie” najprawdopodobniej parał się parał handlem kokainą, którą znaleziono w jego mieszkaniu.

Ukradł dziewczynce rowerek. Łupem cieszył się kilkanaście minut

Dziewczynka wchodząc do sklepu, pozostawiła przed wejściem swój fioletowy rowerek. Okazję wykorzystał 33-latek, który licząc na łatwy łup, zabrał...

zobacz więcej

We wrześniu ubiegłego roku, w jednej z restauracji w Warszawie doszło do kradzieży kieszonkowej. Z kieszeni marynarki jednego z gości „zniknęło” 28 tys. euro. Kryminalni wespół z kolegami z wydziału dochodzeniowo-śledczego wytypowali jedną z osób mogących mieć związek z tym przestępstwem. Ich podejrzenia potwierdziły się, gdy dostali nagrania z monitoringu w restauracji oraz okolic lokalu. Uwieczniły one 26-letnhiego mężczyznę, znanego z kradzieży.

Na nagraniu widać było, jak jeden ze złodziei siedzi przy stoliku obok ofiary. Był na tzw. świecy, czyli obserwował cel. W tym czasie jego wspólnik siedział tyłem do ofiary. Zasłonięty swoją marynarką, w ciągu kilku sekund przeszukał kieszenie marynarki gościa restauracji. Po chwili obaj kieszonkowcy ulotnili się z lokalu.

Kiedy okradziony zorientował się, że stracił pieniądze, zawiadomił policję.

Ukradł puszkę WOŚP i przepił pieniądze przeznaczone na leczenie chorych dzieci

47-letni mężczyzna ukradł puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawioną w jednym ze sklepów w Konstancinie-Jeziornie. Został zatrzymany...

zobacz więcej

Nie tylko „kieszonki”

Dzięki skutecznej pracy operacyjnej udało się ustalić miejsce zamieszkania 26-letniego mężczyzny, który miał brać udział w kradzieży. Kiedy policjanci wkroczyli do jego lokalu okazało się, że złodziej może mieć jeszcze poważniejsze kłopoty.

Funkcjonariusze znaleźli bowiem w mieszkaniu woreczki strunowe z kokainą oraz wagę elektroniczną. To wskazuje, że poza kradzieżami, mężczyzna dorabiał sobie handlem „koksem”. W lokalu zabezpieczono także 12 tys. zł w gotówce.

26-latek usłyszał zarzuty kradzieży oraz posiadania narkotyków. Za te przestępstwa grozi mu do pięciu lat więzienia. Policjanci szukają wspólnika zatrzymanego.

źródło:
Zobacz więcej