RAPORT

Pogarda

Mróz w stolicy, jakiego dawno nie było. Prognoza pogody na najbliższe dni

Śnieg w Warszawie i mróz – prognoza pogody (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
Śnieg w Warszawie i mróz – prognoza pogody (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Obfity śnieg, jaki spadł w nocy na znacznym obszarze Polski, tym razem łagodniej obszedł się z centralną Polską. W rozmowie z portalem tvp.info rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski przyznaje, że opady białego puchu utrzymają się przez najbliższe dni i cały weekend i nie ominą stolicy. Nadchodzi też srogi mróz, również w Warszawie, a termometry pokażą nawet kilkanaście kresek poniżej zera.

Potężny mróz już blisko. Nawet -20 i obfity śnieg. Synoptyk ostrzega

Nadchodzący weekend pokaże zimowe oblicze praktycznie w całej Polsce. Czeka nas potężny mróz, sięgający nawet 20 kresek poniżej zera i duże opady...

zobacz więcej

Ujemna temperatura, jaką w stolicy obserwujemy od kilku dni, nie minie. Wręcz przeciwnie – zbliżający się weekend przyniesie jeszcze większe ochłodzenie.

Mróz i śnieg – czyli walka niżu z wyżem


– Na wschodzie ciągle czyha Wyż Syberyjski, który chciałby, by ten niż z północnego zachodu osłabł i by postraszyć niższymi temperaturami rzędu –20 stopni w centrum Polski – powiedział portalowi tvp.info rzecznik IMGW.

Czytaj więcej: Pogoda długoterminowa. Nawet 20 stopni mrozu i obfity śnieg – synoptyk ostrzega

Grzegorz Walijewski mówi nam, że choć opady śniegu od środowego wieczoru do czwartku sięgną w górach nawet 30 cm, to w kolejnych dniach nie będą już tak duże. Śniegu jednak nie zabraknie.

Długoterminowa prognoza pogody dla Warszawy


Opady śniegu obserwowane będą w każdym z najbliższych dni, ale dobowy przyrost nie przekroczy 1-2 centymetrów – zaznacza synoptyk. Zgodnie z prognozami, biały puch powinien się też utrzymać na dłużej – sprzyjać temu będą ujemne temperatury.

Silne mrozy i zamiecie śnieżne. Arktyczne powietrze nadciąga nad Polskę

Od potężnych mrozów w Polsce dzielą nas już tylko godziny. Temperatura może spaść nawet poniżej -20 stopni. Spodziewane są też intensywne opady...

zobacz więcej

Pierwszy mocniejszy przymrozek już w nocy z czwartku na piątek – nawet 9 kresek poniżej zera. Kolejna noc (z piątku na sobotę) pokaże dwucyfrowy wskaźnik: -11 stopni Celsjusza.

Najzimniejsza ma być noc z soboty na niedzielę: -15 stopni.

Od kiedy ocieplenie pogody w Warszawie?


Niewiele cieplej będzie za dnia. W czwartek temperatura będzie oscylować kilka kresek poniżej zera, ale w piątek i sobotę mróz przekroczy nawet 5-6 stopni Celsjusza.

Ocieplenie – jak zapowiada w rozmowie z portalem tvp.info synoptyk – choć jedynie lekkie, spodziewane jest po weekendzie. W Warszawie, podobnie jak w całym kraju, temperatury będą jednak ujemne, jedynie na Pomorzu oscylujące wokół zera.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej