RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

13-letnia Patrycja z Bytomia została brutalnie zamordowana. Sprawcą miał być 15-latek

Ciało patrycji znaleziono w środę ok. 15 na terenie nieużytków (fot. Facebook/Policja Śląska)
Ciało patrycji znaleziono w środę ok. 15 na terenie nieużytków (fot. Facebook/Policja Śląska)

13-letnia Patrycja, która zaginęła we wtorek wieczorem, została prawdopodobnie zamordowana. Ciało dziewczynki znaleziono dzisiaj na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich. Prokuratura potwierdza, że śmierć nastolatki nie była wynikiem wypadku. Według RMF FM sprawcą ma być starszy o dwa lata znajomy Patrycji, z którym jak wyznał, była w ciąży.

Zwłoki 13-latki w strumyku. Wiadomo już, jak umarła

Odbyła się sekcja zwłok 13-letniej dziewczynki, której ciało odnaleziono w strumyku w miejscowości Kurzętnik. Nastolatka uciekła z domu dziecka w...

zobacz więcej

Ze wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej doszło do zabójstwa. Więcej informacji nie możemy ujawnić. Na miejscu pracuje prokurator, policjanci i biegły z zakresu medycyny sądowej – powiedziała typ.info prok. Joanna Smorczewska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Ciało dziewczynki znaleziono dzisiaj ok. godz. 15 na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich. W pobliżu miejsca, gdzie ostatni raz była widziana we wtorek, po kłótni ze swoim 15-letnim znajomym.

Według informacji RMF FM, to właśnie chłopak miał wskazać policjantom miejsce ukrycia zwłok. Ciało Patrycji miało być przykryte m. in. kartonami. Dziewczynka zginęła najprawdopodobniej od wielu ciosów nożem lub innym ostrym narzędziem. Zdaniem funkcjonariuszy charakter i ilość ran wskazują, że sprawca działał w furii.

Nastolatek został zatrzymany. Z ustaleń RMF FM wynika, że przyznał się do zbrodni. Jako motyw podał, że Patrycja była z nim w ciąży.

13-latka zwabiła koleżankę. Skatowała ją reklamówką

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 13-letnią dziewczynkę, która pobiła swoją rówieśniczkę. – Nieletnia zwabiła koleżankę, w pewnym momencie...

zobacz więcej

Zmyślony intruz

Patrycja była widziana ostatni raz we wtorek ok. godz. 18 w pobliżu przystanku autobusowego Szarlej Poczta w kierunku Bytomia. Doszło wtedy do wspomnianej kłótni ze starszym chłopakiem, po której pobiegła w kierunku ul. Bytomskiej w Piekarach Śląskich. Ok. godz. 1 w nocy telefon Patrycji logował się w Gliwicach.

Nastolatek, który widział dziewczynkę, początkowo miał twierdzić, że w okolicy był jakiś nieznany mężczyzna, który miał uczestniczyć w awanturze. To wyjaśnienie okazało się kłamstwem.

Od wtorkowego wieczora dziewczynki szukała rodzina, znajomi oraz kilkudziesięciu policjantów z Piekar, Bytomia, Knurowa i komendy wojewódzkiej w Katowicach. Ciało odnaleziono po kilkunastu godzinach od zgłoszenia zaginięcia.

źródło:
Zobacz więcej