RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Śmiertelny wypadek w Poznaniu. Ciężarówka przebiła ekran i spadła ze skarpy

Do wypadku śmiertelnego doszło w Poznaniu (fot. Facebook/Komenda Miejska Policji w Poznaniu)
Do wypadku śmiertelnego doszło w Poznaniu (fot. Facebook/Komenda Miejska Policji w Poznaniu)

Do śmiertelnego wypadku doszło w środę po południu na autostradzie A2. Według wstępnych informacji służb, na węźle Poznań Wschód samochód ciężarowy wypadł z trasy; po staranowaniu barier i ekranów akustycznych pojazd stoczył się ze skarpy.

Czołowe zderzenie na Podkarpaciu. Jedna osoba ranna

Jedna osoba została ranna w wypadku Korytnikach na Podkarpaciu. – Kierowca osobowego volvo stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i...

zobacz więcej

Jak poinformował PAP dyżurny wielkopolskich strażaków, do zdarzenia doszło w środę przed godz. 16:00. Obecnie na miejscu działają służby, m.in. 9 zastępów PSP.

„Samochód spadł ze skarpy”


– W wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba; lekarz przybyły na miejsce wypadku stwierdził zgon. Według wstępnych informacji, samochód spadł ze skarpy kilka metrów w dół, kabina jest bardzo mocno uszkodzona – powiedział dyżurny.

Dyżurny Punktu Informacji Drogowej poznańskiego oddziału GDDKiA tłumaczył, że „samochód ciężarowy na łuku, na łącznicy w kierunku Bydgoszczy, przerwał bariery ochronne, ekrany akustyczne i spadł”.

Rzeczniczka spółki Autostrada Eksploatacja Renata Rychlewska przekazała PAP, że „osoby, które chcą jechać od Poznania w stronę Gniezna powinny zjeżdżać z A2 już na węźle Krzesiny, a nie na węźle Poznań Wschód, gdzie doszło do wypadku”.

Po śmiertelnym wypadku na autostradzie A2 przy zjeździe na S5 w kierunku Gniezna, wciąż są utrudnienia. Uważajcie....

Opublikowany przez Komenda Miejska Policji w Poznaniu Środa, 13 stycznia 2021

źródło:

Zobacz więcej