RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ciężarówki zablokowały skrzyżowanie, pługopiaskarki nie mogły się przebić

Pługopiaskarki pracują cały czas na drodze w kierunku przejścia granicznego w Chyżnem (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Na drodze krajowej nr 7 między Krakowem a Zakopanem, czyli na popularnej zakopiance, w środę po południu utworzył się zator. Z powodu intensywnych opadów śniegu i śliskiej nawierzchni na tym odcinku stanęły samochody ciężarowe.

Uważajcie na drogach! Będzie ślisko, RCB ostrzega dziewięć województw

Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu będą powodować zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników. Uważajcie na siebie! - ostrzega Rządowe...

zobacz więcej

Ciężarówki zablokowały skrzyżowanie w Skomielnej Białej i przez jakiś czas nie mogły się przebić pługopiaskarki, aby udrożnić przejazd. Samochody do zimowego utrzymania dróg przejechały dopiero po interwencji policji i udało się udrożnić przejazd w kierunku Krakowa – powiedział dyżurny zimowego utrzymania dróg GDDKiA w Krakowie.

Pługopiaskarki pracują cały czas na drodze w kierunku przejścia granicznego w Chyżnem, ponieważ intensywne opady nie ustępują.

Alerty IMGW


Z powodu intensywnych opadów, IMGW wydał alerty drugiego stopnia dla powiatu tatrzańskiego w Małopolsce, powiatów: suskiego, cieszyńskiego, bielskiego oraz Bielsko-Białej w woj. śląskim oraz dla południowych i graniczących z Niemcami powiatów Dolnego Śląska. Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują od środy po południu do czwartku po południu.

Dodatkowo ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu wydano dla pozostałych powiatów województwa śląskiego. Dla powiatów woj. dolnośląskiego, w których obowiązują alerty drugiego stopnia przed opadami śniegu, IMGW wydało także ostrzeżenia pierwszego stopnia przed zamieciami śnieżnymi spowodowanymi przez zachodni i północno-zachodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 65 km/h.

Czytaj także: Śnieżna i mroźna zima dotarła do Polski. Czekamy na Wasze zdjęcia 

źródło:

Zobacz więcej