RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Leszek Miller „nie odpokutuje” szczepionki? „Arogancja starego komunisty” [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Leszek Miller nerwowo zareagował na sugestię ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, żeby osoby zaszczepione poza kolejnością, wśród nich właśnie europoseł, zgłosiły się do wolontariatu. – Arogancja starego komunisty. Uważam, że Leszek Miller i tak oszczędził nam swojej pychy i arogancji, bo powinien domagać się zaszczepienia wszystkich członków Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej z Jerzym Urbanem na czele – ironizował w rozmowie z tvp.info poseł PiS Tomasz Rzymkowski.

Polityk Lewicy o Leszku Millerze: Chciałbym, żeby poniósł konsekwencje

– To nie jest człowiek z mojej bajki zupełnie, więc chciałbym, żeby poniósł konsekwencje – stwierdził w programie „Strefa starcia” poseł Lewicy...

zobacz więcej

Tomasz Rzymkowski z PiS: Dla dobra uczelni prof. Gaciong powinien zrezygnować


Poseł Rzymkowski zabrał też głos na temat rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Zbigniewa Gacionga . Nie zamierza on się podać do dymisji. Po aferze ze szczepieniami celebrytów wezwał do tego minister zdrowia Adam Niedzielski. – Dla dobra uczelni powinien taką decyzję podjąć. Tym bardziej, że w mediach wielokrotnie mijał się z prawdą odnośnie osób, które były zaszczepione. Na początku była mowa o 18 osobach, które zostały zaszczepione spoza personelu medycznego. Potem okazało się, że to ponad 200 osób. Obecność byłego współpracownika Służby Bezpieczeństwa jest jeszcze bardziej kompromitująca dla całej sprawy – argumentował poseł Rzymkowski.

Zobacz także: „Zabrakło odwagi”. Niedzielski odpowiada na oświadczenie rektora WUM

Leszek Miller: Nie potrzebuję pana Niedzielskiego, który będzie mi wyznaczał pokutę


Kilka dni temu minister Niedzielski zaproponował, żeby osoby zaszczepione poza kolejnością odpracowały to w ramach wolontariatu, walcząc z koronawirusem. „Nie potrzebuję pana Niedzielskiego, który będzie mi wyznaczał pokutę. Chciałbym zapytać, jaką pokutę pan minister wyznaczy swoim kolegom: panu Szumowskiemu i panu Cieszyńskiemu” – stwierdził w Polsat News wybrany z listy Koalicji Europejskiej europoseł Leszek Miller, który wraz z żoną przyjął szczepionkę poza kolejnością. Stanął też w obronie rektora WUM. „Uważam że to rektor powinien domagać się rezygnacji ministra, bo minister źle prowadzi całą kampanię szczepionkową, a poza tym minister nie zna elementarnych zasad działalności uczelni” – mówił Miller. Wcześniej były premier zapowiadał, że kiedy nabędzie odporność, to w weekendy pomoże Centrum Medycznemu WUM w promocji szczepień na koronawirusa.

Andrzej Szejna z SLD: Nie będę się już wypowiadał o szczepieniu Leszka Millera


Najwyraźniej tłumaczenia Millera wprowadzają w zakłopotanie nawet polityków jego partii – Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Jeśli chodzi o Leszka Millera to już powiedziałem tak dużo, że więcej nie będę się wypowiadał – uciekał od tematu poseł SLD Andrzej Szejna. Bardziej rozmowny był w kwestii niespójnych tłumaczeń rektora WUM. – Niejasne przepisy i interpretacja spowodowała, że rektor podjął taką, a nie inną decyzję. Ocena tych działań jest oczywiście jak najbardziej negatywna. On jednak podlega ocenie senatu środowiska akademickiego i to senatorowie tej uczelni powinni wypowiedzieć się w tej sprawie jednoznacznie. Jest jednak plus tego całego zamieszania. Ci tak zwani celebryci, a dla mnie wybitni artyści, jak Wiktor Zborowski, Radosław Pazura i Krystyna Janda pokazując swoje zaangażowanie w szczepienie samych siebie pokazali wszystkim Polakom, że warto i trzeba się szczepić – argumentował Szejna.

Minister Adam Andruszkiewicz: Pan Gaciong uważa, że „będą go bronić jak niepodległości”


Byli komuniści powinni się powstrzymać w swoich bardzo buńczucznych i pysznych ocenach. Osoby, które budowały autorytarny ustrój, powinny przeprosić i schować się ze wstydu. Jak widać, lubią jeszcze pouczać innych. To obrzydliwe, ale musimy na to patrzeć, bo Platforma Obywatelska postanowiła się porozumieć z postkomuną i dać jej miejsca na listach na intratne posady do Brukseli. Dzisiaj ci ludzie w brukselskich garniturach udają autorytety. Poza tym bardzo przykre jest to, co robi pan Gaciong. Jak widać, czuje się bardzo pewny w związku ze swoimi znajomościami w TVN. Pewnie uważa, że będzie miał wsparcie wewnętrzne i ktoś go będzie „bronił jak niepodległości”, parafrazując słynny cytat z taśm PO. To towarzystwo wzajemnej adoracji: celebryci, TVN, pan Gaciong. Jedna ekipa. Widać, że lubią sobie załatwiać pewne tematy po cichu – skomentował Adam Andruszkiewicz, minister w kancelarii premiera.

Müller o skandalu na WUM: Bez wątpienia za całokształt odpowiada też rektor

Rzecznik rządu Piotr Müller uważa, że choć z formalnego punktu widzenia rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Zbigniew Gaciong ma...

zobacz więcej

Mirosław Suchoń z KO: Nie chciałbym, żeby w jakiejś przychodni opiekował się mną Leszek Miller


Do ewentualnego wolontariatu byłego premiera odniósł się poseł Koalicji Obywatelskiej. – Ja nie chciałbym, żeby Leszek Miller się mną opiekował w jakiejś przychodni z różnych powodów – zażartował Mirosław Suchoń z KO. Czy rektor WUM powinien odejść ze stanowiska? – Pan rektor powinien podjąć decyzję. Wszyscy znamy te informacje, więc w rękach pana rektora i ewentualnie środowiska akademickiego są te informacje. Nie można jednak uciekać od tego, jak bardzo PiS i jego urzędnicy obniżyli poprzeczkę, jeśli chodzi o odpowiedzialność publiczną. Ten Sasin i 70 milionów – mówił Suchoń nawiązując do wydatków na niedoszłe majowe wybory prezydenckie, których przeprowadzanie blokowało jego ugrupowanie.

Zobacz także: Jak rektor WUM zmieniał swoją wersję ws. „akcji szczepień”

Dobromir Sośnierz z Konfederacji: Myślałem, że przepychanka o szczepionki to akcja marketingowa


– Myślałem, że cała ta przepychanka o szczepionki jest elementem jakiejś strategii marketingowej ze strony rządu w porozumieniu z opozycją. Myślałem, że będą udawali, że się przepychają o te szczepionki, żeby ludzie myśleli, że to jest coś fajnego. Wygląda jednak na to, że jest to jak najbardziej na poważnie. To nieco żałosne niestety. Mamy bardzo wiele powodów, żeby wypatrywać dymisji ministra zdrowia. Chętnie przychylam się do dymisji obu walczących stron, czyli rektora i ministra. Wszyscy ustąpcie i idźcie się bawić gdzie indziej – postulował poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.

Jan Mosiński z PiS: Miller i były funkcjonariusz SB powinni zostać wolontariuszami


– Rektor uczelni wyższej to coś więcej niż tylko zarządzanie jednostką akademicką. To również osoba, która jest pewnego rodzaju wzorcem dla społeczności akademickiej. Niestety nie widać tego wzorca w postaci profesora Gancionga, mimo jego dorobku naukowego. Jego decyzja, że nie ustąpi ze stanowiska, pokazuje, że traktuje trochę tę uczelnię jak swoje prywatne księstwo. Pan profesor nie był konsekwentny w przekazie dotyczącego szczepienia osób, które nie miały prawa się zaszczepić – argumentował poseł PiS Jan Mosiński. Czemu tak nieliczni z zaszczepionych celebrytów zamierzają zapisać się na wolontariat? – Pan Wiktor Zborowski zachował się przyzwoicie twierdząc, że chętnie podejmie się wolontariatu. Brakuje podobnych deklaracji ze strony pozostałych, począwszy od Leszka Millera, a kończąc na kapitanie, który służył w Służbie Bezpieczeństwa. Odpracowanie, odpokutowanie tego właśnie w formie jakiegoś wolontariatu byłoby najlepszym wyjściem – odpowiedział Mosiński.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej